Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kamiros - ostrov Rhodos

Kamiros

Příjemná písčito-oblázková pláž Kamiros leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 32 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Kamiros na mapě Google maps

Pláž Kamiros je pěkná, organizovaná pláž, na které jsou návštěvníkům k dispozici lehátka, slunečníky, toalety i převlékárny. Zdejší komfort zvyšují také tři taverny, fungující v těsné blízkosti pláže. Jedna taverna se specializuje na pokrmy z mořských plodů, v dalších dvou naleznete klasickou nabídku kombinující řeckou a mezinárodní kuchyni.

Kamiros je písčito-oblázková pláž s křišťálově čistou vodou. Přímo u vstupu do moře je ale už jen krásně jemný písek, na kterém si rády hrají malé děti. Pro ty je tu vytvořeno i malé dětské hřiště. Vodní sporty se na pláži Kamiros neprovozují a obecně se jedná o poklidnou a nepřelidněnou pláž, neboť leží v klidné oblasti ostrova Rhodos, daleko od rušných prázdninových letovisek na východním pobřeží.

Pláž Kamiros se rozprostírá na délce asi 200 m na severo-západním pobřeží ostrova, v blízkosti vesniček Kamiros, Kalavarda či Fanes. Nedaleko od pláže (asi 2 km směrem do vnitrozemí) se nachází významné archeologické naleziště Kamiros, které odhaluje pozůstatky antického města Kamiros, které v období 6. až 5. století př. n. l. patřilo k nejmocnějším městům ostrova Rhodos. Návštěva tohoto archeologického areálu patří k oblíbeným tipům na výlet.

Při cestování po ostrově Rhodos se kromě vesničky Kamiros a přilehlé pláže Kamiros Beach můžeme sekat ještě s názvem Kamiros Skala. Kamiros Skala (či Skala Kamirou) je malá přístavní vesnička, která leží také u západního pobřeží ostrova, ale cca 13 km jižním směrem od obce Kamiros. Z přístavu Kamiros Skala vyplouvají loďky k nedalekému ostrovu Halki i k menšímu ostrůvku Alinda.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anemomilos (Anemomylos), Pláž Fanes, Pláž Kalavarda

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám