Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Kokkinogia

Pláž Kokkinogia - ostrov Rhodos

Kokkinogia

Příjemná, organizovaná písčito-oblázková pláž Kokkinogia leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 58 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Kokkinogia na mapě Google maps

Kokkinogia je menší pláž, která však plně vyhovuje potřebám zdejšího turismu. Pláž je součástí přímořského turistického letoviska Kiotari, které se táhne podél pobřeží, a tak jako zdejší břehy kopíruje řada nejrůznějších hotelů, penzionů a obchůdků, tak je i pobřeží poseto několik menšími plážemi. Jednou z nich je právě Kokkinogia. Přímo na pláži funguje plážový bar a půjčovna sportovních potřeb, v pěší vzdálenosti jsou poté návštěvníkům k dispozici i další turistické služby letoviska.

Hlavní, nejvíce písčitá část pláže je vybavena lehátky a slunečníky, vstup do moře je tu pozvolný a příjemný a voda průzračně čistá. Okrajové části pláže jsou ponechány neorganizované, v těchto místech tvoří povrch už hrubší směs písku, oblázků i kamínků a při vstupu do moře se objevují i velké kamenné plotny.

Pláž Kokkinogia je na první pohled ukryta, protože se nachází pod kopcem, který je navíc porostlý keři a menší stromy. Z hlavní silnice, která prochází celý letoviskem, musíte tak poté po upraveném chodníčku ještě sestoupit dolů k pobřeží.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Glystra, Pláž Katsouni, Pláž Kiotari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám