Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kokkina - ostrov Rhodos

Kokkina

Kokkina Beach, písčitá pláž se skalnatým podložím, leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 8 km jižně od hlavního města Rhodos. Pláž se nachází v těsné blízkosti bývalých termálních lázní Kalithea.

Rhodos, Kokkina na mapě Google maps

Poklidná, ale organizovaná a dobře dostupná pláž Kokkina (místní ji někdy nazývají také Jordan Beach) tvoří součást oblíbeného turistického letoviska Kalithea, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos, mezi hlavním městem Rhodos a čilým turistickým střediskem Faliraki.

Pláž Kokkina je pokrytá béžově zbarveným pískem, ale leží na skalnatém pobřeží, které znesnadňuje vstup do vody. Do moře se lze dostat buď z velkých, plochých kamenů vybíhajících do vody nebo po žebřících, které jsou upevněné na strmých skalách. Koupání tu proto není vhodné pro malé děti a neplavce, protože vstupujete rovnou do hluboké vody. Naopak si místo zamilují příznivci potápění a šnorchlování, neboť moře je v této oblasti křišťálově čisté a bohaté na krásné podmořské útvary.

Pláž je vybavena lehátky a slaměnými slunečníky. Funguje tu také malý bar s klasickou nabídkou letních drinků, zmrzlin a jednoduchých svačin. Parkoviště nad kopcem je společné pro návštěvníky pláže Kokkina, blízkého muzea i pramenů Kallithea.

Pláž Kokkina se rozprostírá v těsné blízkosti bývalých termálních lázní Kalithea, které byly známé již ve starověku a opětovné slávy se dočkaly ve 30. letech 20. století pod rukama Italů, a především italského architekta Pietra Lombardiho. Dnes toto místo slouží jako krásná odpočinková zóna s palmami, borovicemi a s rekonstruovanými lázeňskými budovami.

Lázně Kalithea leží hned v sousední zátoce a z pláže Kokinna je vidět i několik střech lázeňských budov. Zátoka s lázněmi je známá také jako pláž Kalithea. Kromě pláží Kalithea a Kokkina patří k letovisku i několik dalších menších pláží, například pláž Oasis, pláž Tasos nebo pláž Nikolas.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kalithea, Pláž Nikolas, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám