Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Paleochora

Pláž Paleochora - ostrov Rhodos

Paleochora

Odlehlá oblázková pláž Paleochora leží u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 57 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Paleochora na mapě Google maps

Povrch pláže Paleochora tvoří směs písku, oblázků i větších kamenů a z okolních porostů jsou tu nafoukané i různé větvičky. Pláž je ukrytá v divoké přírodě, mezi skalami a borovicovými lesy. Fouká tu často silný vítr, který sem někdy zavane i mořské řasy. Boty do vody jsou tak pro tohle místo nutností, ale dají se tu nalézt i pěkná místečka, kde si můžete roztáhnout ručník.

Paleochora je neorganizovaná pláž bez turistického zázemí, s sebou si proto nezapomeňte zabalit dostatek vody a svačinu. Přístupová cesta k pláži je po prašné přírodní cestě, v poměrně izolované oblasti ostrova Rhodos, daleko od rušných turistických letovisek. Pláž leží u západního pobřeží ostrova, v blízkosti vesnic Kritinia a Embonas.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Glyfada (Glifada), Pláž Kopria

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám