Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Pefki (Pefkos)

Pefki (Pefkos) - ostrov Rhodos

Pefki (Pefkos)

Poklidné rekreační letovisko Pefki leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, nedaleko známého turistického střediska Lindos. Vzdálenost vesnice Pefki od hlavního města Rhodos je zhruba 52 km.

Rhodos, Pefki (Pefkos) na mapě Google maps

Pefki - z rybářské vesničky oblíbené turistické letovisko

Pefki (či Pefkos) bývalo tradiční rybářskou vesnicí a turistické letovisko se z tohoto místa stávalo zvolna a postupně. Na rozdíl od mnoha rhodských turistických středisek není proto uměle vytvořeným hotelovým resortem a dnes tu na jednom místě najdete jak moderní hotelové budovy a rušné centrum, tak i původní řeckou zástavbu a přírodní zelená zákoutí. Navíc vše dobře vyvážené. Celá oblast působí velmi klidným a pohodově prázdninovým dojmem, protože je zasazená do příjemného prostředí stinného borovicového háje, který dal vesničce i její název.

Pro ubytování si mohou návštěvníci vybírat od malých rodinných apartmánů až po hotelové komplexy poskytující svým hostům komfort všeho druhu. Pefki nabízí množství navazujících služeb, které lze od moderní prázdninové destinace očekávat – lékárnu, směnárny, restaurace, bary, supermarkety, obchůdky se suvenýry, půjčovny automobilů i jízdních kol atd.

Silnice, která letoviskem prochází, není hlavní a navíc vede jen jeho okrajovou částí. Přijíždíte-li k vesničce ze severu ostrova Rhodos, pokračujete přes městečko Lindos dál na jih a přijedete přímo do letoviska Pefki. Cestujete-li naopak z jihu ostrova, v letovisku Lardos musíte odbočit doprava.

Pláže letoviska Pefki

Hlavní pláž Pefki je středně dlouhá (asi 700 m) a pokrytá nádherně jemným, zlatavým pískem. Pláž je návštěvníky vyhledávaná především pro klid a relaxaci a k její vybavenosti patří také několik taveren s výbornými řeckými specialitami. Od okolí je pláž oddělena olivovníky, což krásně dokresluje celou scenérii.

K letovisku Pefki patří také několik dalších menších pláží, které zde vznikly kvůli skalnatému rázu okolní krajiny. Tyto vedlejší pláže jsou tak spíše úzké a někdy i částečně ukryté za hradbou zeleně, což je na druhou stranu i jejich výhodou – návštěvníkům poskytují klid a soukromí. Většinou jsou také písčité a ke koupání lákají křišťálově čistou vodou. Pláže v letovisku Pefki poskytují hostům tradiční servis – lehátka, slunečníky, taverny i nabídky různých vodních sportů.

Pefkos a tipy na výlety

Letovisko Pefki se rozprostírá na břehu malého poloostrova vybíhajícího do vod Středozemního moře, asi 5 km jižně od městečka Lindos, které patřilo ke třem starověkým městům ostrova Rhodos a dnes je světoznámým archeologickým nalezištěm zapsaným na seznam UNESCO. Návštěvu „bílého městečka“ Lindos, jak je také označováno pro svou unikátní architekturu, byste si tak jistě neměli nechat ujít. V jeho blízkosti také leží krásné pláže Lindos (Megali Paralia), menší Pallas a především pak úžasně romantická zátoka sv. Pavla.

Pefki má poměrně dobrou výchozí pozici pro cestování a poznávání krás celého ostrova, protože leží zhruba uprostřed východního pobřeží a budete mít odtud celý ostrov jako na dlani. Letoviskem prochází silnice spojující tuto oblast se severem ostrova a během hlavní turistické sezony funguje dobře také místní autobusová doprava, jejíž linky směřují do hlavního města Rhodos i do ostatních letovisek na ostrově.

Kromě starobylé vesničky Lindos doporučujeme na ostrově navštívit především hlavní město Rhodos s jeho bohatými památkami i kulturou, dále také například termální lázně Kalithea, Údolí motýlů (Petaloudes) nebo některý z krásných řeckých klášterů (klášter Tsambika, Skiadenis ad.).

Pro koho je středisko Pefki vhodné?

Letovisko Pefki je vhodné pro všechny generace návštěvníků. Typická dovolenková poklidná atmosféra láká k lenošení na pláži a ochutnávání rybích specialit v místních tavernách a krásná okolní příroda zase k romantickým procházkám. Po západu slunce ožívají místní bary a diskotéky, nebudete tedy ochuzeni ani o noční život.

Rodiny s malými dětmi navíc oceňují krásnou písčitou pláž a pozvolný vstup do moře.

Na své si přijdou i dobrodružnější povahy, blízkost silnice spojující sever a jih ostrova totiž nahrává výletům a poznávání krás celého ostrova.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Lardos, Lindos, Pilonas (Pylona)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám