Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Pefki (Pefkos) - ostrov Rhodos

Pefki (Pefkos)

Poklidné rekreační letovisko Pefki (někdy najdete také jako Pefkos) leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Rhodos, na malém poloostrově vybíhajícím do vod Středozemního moře. Na rozdíl od velkého počtu ostatních letovisek na Rhodosu, Pefki není uměle vytvořeným hotelovým komplexem na pobřeží ostrova, ale jedná se o původní rybářskou vesnici. Letovisko leží jen pár kilometrů od Lindosu, jednoho ze tří starověkých měst ostrova, které patří k nejkrásnějším v Řecku. Vzdálenost střediska od hlavního města Rhodos a letiště je už trochu delší, přibližně 60 km.

Rhodos, Pefki (Pefkos) na mapě Google maps

Vesnice a letovisko Pefki

Z tradiční rybářské osady se turistické letovisko stávalo postupně, v současnosti tak na jednom místě najdete původní řeckou zástavbu i moderní hotelové budovy, přírodní zelená zákoutí i rušné centrum. Vše ale dobře vyvážené. Celá oblast působí velmi klidným a pohodově prázdninovým dojmem, protože je zasazená do příjemného prostředí stinného borovicového háje.

Pro ubytování si můžete vybírat od malých rodinných apartmánů až po hotelové komplexy poskytující svým hostům komfort všeho druhu. Pefki nabízí množství navazujících služeb, které očekáváte od moderní prázdninové destinace – lékárnu, směnárny, restaurace, bary, supermarkety, obchůdky se suvenýry, půjčovny automobilů i jízdních kol atd. Silnice, která letoviskem prochází, není hlavní.

Pláže v okolí Pefki

Středně velká pláž Pefki (dlouhá cca 1 km), oceněná modrou vlajkou, je písčitá a s pozvolným vstupem do moře. Pláž je návštěvníky vyhledávaná především pro klid a relaxaci, k vybavenosti patří také několik taveren, v jejichž nabídce se objevuje množství řeckých specialit. Od okolí je pláž oddělena olivovníky, což krásně dokresluje celou scenérii.

K letovisku Pefki patří také několik dalších menších pláží, které zde vznikly kvůli skalnatému rázu okolní krajiny. Tyto vedlejší pláže jsou tak spíše úzké a někdy i částečně ukryté za hradbou zeleně, což je na druhou stranu i jejich výhodou – návštěvníkům poskytují klid a soukromí. Většinou jsou také písčité a ke koupání lákají křišťálově čistou vodou. Pláže v letovisku Pefki poskytují hostům tradiční servis – lehátka, slunečníky, taverny i nabídky různých vodních sportů.

Pro koho je středisko vhodné?

Letovisko Pefki je vhodné pro všechny generace návštěvníků. Typická dovolenková poklidná atmosféra láká k lenošení na pláži a ochutnávání rybích specialit v místních tavernách. Po západu slunce ožívají místní bary a diskotéky, nebudete tedy ochuzeni ani o noční život.

Na své si přijdou i dobrodružnější povahy, blízkost hlavní silnice spojující sever a jih ostrova totiž nahrává výletům a poznávání krás ostrova. Doporučili bychom vám určitě navštívit blízké město Lindos, světoznámé archeologické naleziště zapsané na seznam UNESCO. Během hlavní turistické sezony funguje dobře také místní autobusová doprava, jejíž linky směřují do hlavního města Rhodos i do ostatních letovisek na ostrově.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Gennadi, Kalathos, Kiotari, Lardos, Lindos, Pilonas (Pylona)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám