Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Lachania - ostrov Rhodos

Lachania

Dlouhá a prostorná písčito-oblázková pláž Lachania se rozprostírá v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 74 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Lachania na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Lachania, které patří mezi velmi poklidná místa na ostrově Rhodos. Z pohledu turistického ruchu se jedná o několik málo vilek a hotelů a jeden velký moderní hotelový resort, postavené přímo u pobřeží a vždy k nim náleží i organizovaná část pláže, vybavená lehátky a slunečníky. Pláž Lachania je také známá pro své výborné rybí taverny.

Z většiny je pláž ale ponechána přirozená a vzhledem k menšímu počtu turistů, kteří míří sem na jih ostrova Rhodos, je tak i velmi tichá. Ve skutečnosti, jedinou rušnou částí pláže Lachania je úsek patřící k velkému hotelovému komplexu. Severně od pláže Lachania leží dlouhá oblázková pláž Gennadi, jižně klidná a izolovaná pláž Plimiri. Mezi oblíbené cíle turistických výletů patří nedaleké krásné pláže s písečnými dunami Agios Georgios a Mavros Kavos a unikátní „surfařská“ pláž Prasonisi.

Pláž Lachania je pokryta převážně směsí písku a oblázků s tím, že některé části pláže přecházejí do čistě oblázkových. Moře je v této oblasti nádherně čisté a vstup do vody není nijak prudký.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Plimiri, Pláž Salamina

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám