Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Tasos - ostrov Rhodos

Tasos

Malá, skalnatá pláž Tasos leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 9 km jižně od hlavního města Rhodos. Tasos je tichá pláž, jako stvořená pro relaxaci a odpočinek.

Rhodos, Tasos na mapě Google maps

Pláž Tasos se nachází na skalnatém pobřeží u severního cípu ostrova Rhodos, v turisticky velmi zajímavé oblasti, neboť jen pár kilometrů odtud leží oblíbené prázdninové letovisko Koskinou (4 km), hlavní město Rhodos (9 km) i známá pláž Kalithea s léčivými termálními prameny (necelý 1 km). Pláž Tasos tak působí v kontrastu k tomuto ruchu jako opravdová oáza klidu.

Z velké části tvoří povrch pláže skalnaté plochy a velké kameny vystupující nad hladinu moře, které mezi sebou vytvářejí malé laguny. Voda je v nich velmi mělká a prohřátá a svádí tak k dětským hrám. Pozor ale na kluzké dno nejen v těchto lagunách, ale i při vstupu do otevřeného moře. Doporučujeme proto boty do vody. Z moře budou naopak nadšeni především milovníci šnorchlování a potápění, které sem láká křišťálově čistá voda, bohatá na podmořský život.

Tasos je unikátní pláž, dobře vybavená a nebývá přeplněná. Lehátka se slunečníky jsou roztroušeny různě po skalách a dokonce i stole se židlemi blízké restaurace stojí v mělké vodě. I během jídla a odpočinku tak budete v těsném kontaktu s mořem, a pokud spustíte nohy do vody, budou vás jemně šimrat malé rybky, kterých tu žijí celá hejna.

Typově je pláž Tasos velmi podobná sousedním plážím Nikolas Beach a Oasis Beach. Doporučujeme si také odtud udělat procházku (asi 10 minut pěší chůze) k bývalým termálním lázním Kalithea.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Faliraki, Pláž Kalithea, Pláž Kokkina, Pláž Nikolas, Pláž Oasis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám