Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Theologos (Tholos)

Theologos (Tholos) - ostrov Rhodos

Theologos (Tholos)

Malé přímořské letovisko Theologos leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 20 km jihozápadně od hlavního města. Letovisko a jeho pláž jsou známé především mezi kite-surfaři.

Rhodos, Theologos (Tholos) na mapě Google maps

Letovisko Theologos (Tholos)

Letovisko Theologos (někdy zvané Tholos) tvoří vesnička s původní řeckou zástavbou, doplněná o klasické hotelové komplexy vystavěné přímo u pláže. Jedná se však o menší hotely či penziony a celkově patří Theologos mezi klidná turistická střediska. Theologos leží přímo u pobřeží v severozápadní části ostrova Rhodos, cca 20 km od hlavního města Rhodos a cca 7 km od mezinárodního rhodského letiště Diagoras.

Samotné srdce letoviska, vesnici Theologos, tvoří několik tradičních řeckých bílých domečků, pár taveren a užší romantické uličky. Při procházce dlážděnými uličkami byste si neměli nechat ujít návštěvu místního kostela Agios Spiridonas s krásnou bílou zvonicí. Trochu živěji je přímo u pobřeží, kde se nacházejí hotýlky, ale celkově si letovisko žije poklidným životem.

Theologos je proslulá pěstováním a velmi kvalitním zpracováním vína, určitě proto doporučujeme využít návštěvy této vesničky a zdejší víno ochutnat.

K letovisku patří stejnojmenná dlouhá, písčito-oblázková pláž Theologos, na které funguje škola wind-surfingu a kite-surfingu. Díky větším mořským vlnám a otevřenému moři je pláž pro tento sport ideální.

Theologos a tipy na výlety v blízkém okolí

Na okraji vesničky Theologos leží malé archeologické naleziště s odkrytými pozůstatky chrámu boha Apolla. Lokalita je volně přístupná. K sousední vesničce Soroni patří známý kostel Agios Soulas (z vesničky Soroni musíte odbočit doleva do vnitrozemí), ve kterém se odehrávají tradiční náboženské slavnosti, vždy 29. a 30. července, na něž se sjíždějí obyvatelé z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Máte-li rádi spíše zvířecí svět, můžeme vám doporučit navštívit pštrosí farmu (Farma of Rhodes), ležící pár kilometrů nad vesnicí. Jen kousek od letoviska Theologos směrem do vnitrozemí (zhruba 10 km) se nachází proslulé Petaloudes „Údolí motýlů“. Jedná se o zalesněnou, svažující se rokli s velmi unikátním mikroklimatem, které zajišťuje, že zde každoročně od začátku července do poloviny září pobývají miliony motýlů vzácného rodu Callimorpha quadripunctaria.

Pro koho je středisko Theologos vhodné

Theologos je menším letoviskem ostrova Rhodos, poskytujícím svým návštěvníkům klasické turistické zázemí, včetně obchůdků, taveren a půjčovny motorových vozidel. Pokud patříte k těm, kteří si chtějí na dovolené hlavně odpočinout na pláži s knihou v ruce, mohlo by pro vás být Theologos vhodným výběrem. Čekáte-li ale zábavu a noční život, hledejte spíše na severovýchodním pobřeží Rhodu. Typickými návštěvníky střediska Tholos jsou kite-surfaři, wind-surfaři a vyznavači dalších vodních sportů.

Theologos je velmi klidným, až ospalým místem. Prochází tudy také silnice směřující na hlavní město Rhodos, autobusové spojení z letoviska funguje spolehlivě.

Cca 3 km na jih stojí naftová elektrárna Soroni, která je viditelná především z pobřeží a která vyrábí elektřinu pro celý ostrov.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Damatria, Fanes, Paradisi (Paradeisi), Soroni

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám