Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Letoviska - Theologos (Tholos)

Theologos (Tholos) - ostrov Rhodos

Theologos (Tholos)

Na severozápadním pobřeží řeckého ráje, ostrova Rhodos, leží menší letovisko Theologos (někdy zvané Tholos). Theologos leží přímo u břehů Egejského moře, cca 5 km jižně od mezinárodního letiště. Vzdálenost do hlavního města Rhodos je cca 20 km.

Rhodos, Theologos (Tholos) na mapě Google maps

Vesnice Theologos

Obdobně jako většina ostatních turistických letovisek na ostrově je i Theologos utvořen na základech vesničky s původní řeckou zástavbou a doplněn o klasické hotelové komplexy vystavěné přímo u pláže. Ve vesničce najdete několik tradičních řeckých bílých domečků, pár taveren, užší romantické uličky. Při procházce byste si neměli nechat ujít návštěvu kostela Agios Spiridonas s krásnou bílou zvonicí. Vesnice Theologos je také proslulá pěstováním a velmi kvalitním zpracováním vína.

Letovisko Theologos - pláže a tipy na výlety

Máte-li při koupání a slunění rádi klid a soukromí, určitě oceníte zdejší pláže, které jsou dlouhé, dostatečně široké a liduprázdné. Pláže ve středisku Theologos jsou písčito-oblázkové, sem tam narazíte na strom poskytující žádaný stín. Tak jako na celém západním pobřeží ostrova, i tady je potřeba počítat s většími mořskými vlnami. Ty nahrávají různým vodním sportům, především windsurfingu (v letovisku je provozována škola windsurfingu).

Budete-li si chtít udělat výlet do blízkého okolí, můžeme vám doporučit navštívit pštrosí farmu, ležící pár kilometrů nad vesnicí. Jen kousek od letoviska Theologos směrem do vnitrozemí (necelých 5 km) se nachází proslulé Petaloudes – údolí motýlů. Jedná se o zalesněnou, svažující se rokli s velmi unikátním mikroklimatem, které zajišťuje, že zde každoročně od začátku července do poloviny září pobývají miliony motýlů vzácného rodu Callimorpha quadripunctaria.

Pro koho je středisko vhodné?

Theologos je menším letoviskem ostrova Rhodos, poskytujícím svým návštěvníkům klasické turistické zázemí, vč. obchůdků, taveren a půjčovny motorových vozidel. Pokud patříte k těm, kteří si chtějí na dovolené hlavně odpočinout na pláži s knihou v ruce, mohlo by pro vás být Theologos vhodným výběrem. Čekáte-li ale zábavu a noční život, podívejte se radši např. na Faliraki, Kolymbii nebo Pefki. Theologos je velmi klidným, až ospalým místem. Prochází tudy také silnice směřující na hlavní město Rhodos, autobusové spojení z letoviska funguje spolehlivě. Cca 3 km na jih je naftová elektrárna Soroni.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Damatria, Fanes, Paradisi (Paradeisi), Soroni

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám