Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Soroni - ostrov Rhodos

Soroni

Úzká oblázková pláž Soroni leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 23 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Soroni na mapě Google maps

Pláž Soroni tvoří součást malého přímořského letoviska Soroni, přesněji řečeno tedy malé přímořské vesničky Soroni. Pláž samotná naprosto odpovídá charakteru celé vesničky, je velmi klidná a jednoduše vybavená.

Pláž Soroni pokrývají oblázky různých velikostí, místy i ostřejší kamínky. Vstup do moře je náročnější jednak kvůli kamenitému povrchu pláže a také kvůli tomu, že pláž leží na západním pobřeží ostrova Rhodos, které je obecně více větrné. Moře je v této oblasti ale nádherně čisté a láká ke koupání.

V blízkosti pláže funguje jedna malá taverna Elena, kterou si návštěvníci velmi chválí. Kromě taverny tu ale jiné zázemí pro turisty není, lehátka ani slunečníky zde zapůjčit nelze (na pláži jich ale pár najdete, i když v různém stavu). Pokud se budete v těchto místech pohybovat v podvečer, určitě doporučujeme počkat si na úchvatný západ slunce – a to buď při večeři v taverně, nebo jen tak potichu a v soukromí z pláže.

Pohled z pláže může ale v dáli trochu kazit jedna stavba, a to elektrárna Soroni, které je však pro Rhodos velmi důležitá, protože svojí elektřinou zásobí celý ostrov.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anemomilos (Anemomylos), Pláž Fanes, Pláž Paradisi (Paradeisi), Pláž Theologos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám