Letoviska ostrova Zakynthos

Kampi (Kambi) - ostrov Zakynthos

Kampi (Kambi)

Letovisko Kampi (Kambi) tvoří malá vesnička vystavěná na svazích zeleného kopce v západní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 27 km západně od hlavního města Zante. Vesnička je proslulá nádherným výhledem na západ slunce a na krásnou zátoku Schiza.

Zakynthos, Kampi (Kambi) na mapě Google maps

Turistické středisko Kampi

Kampi (nebo také Kambi) je velmi pěkná, tradiční zakynthoská vesnička, ve které trvale žije pouze pár desítek místních obyvatel. Ti se věnují zejména zemědělství a farmaření, ve vesnici je také možné si zakoupit ručně vyráběné výrobky jako např. rohože, domácí med či kvalitní olivový olej. Vesnici obklopuje malebná a uklidňující příroda tvořená olivovými háji, poli a vinicemi. V nedalekém okolí Kampi se nacházejí další menší letoviska Exo Chora, Maries či Agios Leontas.

V letovisku Kampi funguje několik kaváren a lze tu najít i pěkné apartmány a pokoje k pronájmu. Většina turistů sem ale míří obvykle pouze na krátký výlet, a to zejména kvůli úžasným výhledům na západ slunce, nekonečné dálky Jónského moře i strmé útesy pod vyhlídkami. Nachází se tu tzv. Tulení záliv, který získal své jméno podle tuleňů, jež se sem každoročně vydávají rozmnožovat v mořských jeskyních.

Hora Shiza a kříž Kampi

Letovisku Kampi dominuje vrchol Shiza, ideální místo pro pozorování západu slunce i skalnatého pobřeží ostrova padajího hluboko dolů do moře. Na vrcholu útesu Shiza stojí velký betonový kříž Kampi (známý také jako kříž Shiza), který tu byl vztyčen na památku obětí řecké občanské války a druhé světové války. Na vrcholu útesu a v jeho okolí se nachází několik taveren a kaváren s vyhlídkami, ve kterých si pozorování západu slunce můžete zpříjemnit i dobrým vínem či tradičním řeckým pokrmem.

Obec Kambi je také známá pro archeologické nálezy z doby mykénské, např. se tu nacházejí pozůstatky mykénského pohřebiště. Mnoho z mykénských hrobek bylo v minulosti bohužel otevřeno a zničeno vykradači, jiné však obsahovaly zbraně, vázy a jiné předměty, které pomohly archeologům lépe poznat a pochopit život v tomto období.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Leontas, Exo Chora

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám