Letoviska ostrova Zakynthos

Porto Koukla - ostrov Zakynthos

Porto Koukla

Malé a klidné přímořské letovisko Porto Koukla leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 13 km jihozápadně od hlavního města Zante. Letovisko se nachází v rozlehlém a velmi oblíbeném zálivu Laganas, v těsném kontaktu s okolní zelenou přírodou.

Zakynthos, Porto Koukla na mapě Google maps

Turistické letovisko Porto Koukla

Malé přímořské letovisko Porto Koukla se nachází v západní části rozlehlého zálivu Laganas, v blízkosti dalších turisticky často vyhledávaných středisek Agios Sostis a zejména poté Laganas, který je jedním z nejoblíbenějších a nejrušnějších resortů na ostrově Zakynthos. V Porto Koukla je autobusová zastávka, ale do blízkých letovisek Agios Sostis (cca 1 km) a Laganas (cca 3 km) lze dojít i pohodlně pěšky.

Porto Koukla je příjemné a klidné letovisko, velmi úzce spojené s okolní zelenou přírodou. Nachází se tu zejména menší ubytovací kapacity jako rodinné penziony či jednotlivé apartmány. V blízkosti pláže funguje několik příjemných restaurací a taveren, které podávají tradiční řecká jídla i pokrmy z darů moře. Větší množství barů a obchůdků se nachází v sousedním letovisku Agios Sostis, rozmanitější nákupní možnosti a zábavní atrakce mohou turisté nalézt v blízkém letovisku Laganas či v hlavním městě Zakynthos.

Pláž Porto Koukla a další blízké pláže

K letovisku přiléhá stejnojmenná pláž Porto Koukla, úzká, písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Pláž je velmi klidná, obklopená keři a jinou vegetací, poskytující návštěvníkům pláže příjemný stín, a omývaná čistým a klidným mořem. Porto Koukla patří mezi organizované pláže, k dispozici jsou tu lehátka, slunečníky i sprchy, podél pláže funguje také několik restaurací a taveren s výbornou tradiční kuchyní.

Směrem na východ pláž Porto Koukla plynule navazuje na sousední pláž Agios Sostis (cca 1 km), která je také spíše úzká, porkytá jemným zlatavým pískem. V Agios Sostis funguje přístav, ze kterého odplouvají loďky na plavby kolem ostrova. Loďku nebo člun si mohou zapůjčit turisté i na soukromou plavbu. Pláž Agios Sostis je také známá tím, že z ní vede úzký dřevěný most přímo na jeden z malých ostrůvků zátoky Laganas, na ostrov Agios Sostis (Cameo). Půjdeme-li dál na východ, dojdeme na písčitou a prostornou pláž Laganas (cca 3 km), jednu z nejrušnějších a nejlépe vybavených pláží ostrova Zakynthos.

Tipy na výlety v okolí

Oblast Porto Koukla je klidné, hodně přírodní letovisko, ideální k procházkám po okolí i podél pobřeží. Dojdete-li na sousední pláž Agios Sostis, doporučujeme navštívit i malý ostrůvek Agios Sostis, kterému místní přezdívají Cameo podle jednoho ze zdejších barů. Ostrov je plný zajímavých skalních útvarů a porostlý borovicemi, fungují tu také dva bary a mezi skalisky naleznete i malinkou oblázkovou pláž Cameo.

Mezi nejoblíbenější výlety na ostrově Zakynthos patří tradičně lodní výlety. V zálivu Laganas se můžete na loďce přiblížit hned ke třem malým ostrovům - vedle ostrova Cameo se tu nachází také ostrov Marathonisi a ostrov Pelouzo. Na ostrově Marathonisi se můžete zastavit a s opatrností také na pláži Marathonisi i pobýt a užít si zdejší atmosféru. Marathonisi se totiž přezdívá "želví ostrov", neboť se tu pohybují ohrožené želvy Caretta Caretta a v noci do písku kladou svá vajíčka. Ostrov Pelouzo se smí pouze obeplout, ale vstup na něj je pro veřejnost zakázaný, protože tu žije ohrožený druh tuleně Monachus Monachus.

Velkým lákadlem ostrova Zakynthos jsou zejména modré jeskyně a pláž "Ztroskotání" Navagio.

Z historického hlediska je velmi pěkné hlavní město Zakynthos, které odtud leží jen cca 13 km severovýchodním směrem. Hlavní město Zakynthos je nádherné přístavní město, velmi malebné a přívětivé. Známá je především katedrála sv. Dionýsia nebo náměstí sv. Marka. V hlavním městě si můžete také užít bohatých možností nákupů a zábavy.

Pro koho je středisko Porto Koukla vhodné

Turistické středisko Porto Koukla je malé a klidné letovisko, do kterého míří zejména turisté hledající klid a odpočinek, nenároční na služby a zábavu. Díky turistickému zázemí v podobě penzionů a výborných taveren je o ně dobře postaráno a malá, písčito-oblázková pláž je ideální k odpočinku a relaxu v mělké vodě.

Letovisko Porto Koukla se rozprostírá v prostorném a velmi oblíbeném zálivu Laganas, kde se nachází hned několik živějších turistických středisek. Za většími nákupy či zábavou to odtud tak není daleko. V letovisku se nachází autobusová zastávka.

Noční život je v Porto Koukla velmi klidný, za rušnější večerní zábavou doporučujeme vyrazit buď na ostrůvek Cameo, kde funguje noční bar a diskotéra, nebo do blízkého letoviska Laganas (cca 3 km), jehož centrum žije až do rána, nebo rovnou do hlavního města Zante (cca 13 km).

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Sostis, Laganas, Limni Keri, Lithakia

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám