Letoviska ostrova Zakynthos

Volimes - ostrov Zakynthos

Volimes

Malebná horská vesnička Volimes leží v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 33 km severozápadně od hlavního města Zante. Vesnička je známá díky tradičním řemeslům, kterým se tu věnují rodiny už po dlouhé generace.

Zakynthos, Volimes na mapě Google maps

Turistické letovisko Volimes

Vnitrozemská obec Volimes se rozprostírá v hornatém terénu v severní části ostrova Zakynthos, v zemědělské oblasti, které dominují olivové háje, sady i pastviny pro domácí zvířata. Volimes je velmi klidná a tradiční řecká vesnice, která je známá především díky svým jedinečným produktům, které jsou z Volimes vyváženy nejen po celém ostrově Zakynthos, ale i do jiných částí Řecka. Proslulé jsou nejen místní olivové oleje a med, ale zejména tradiční, ručně vyráběné výrobky jako tkané koberečky, krajkové ubrusy, unikátní řecká keramika. Výborné jsou také tradiční dezerty z medu a sladkého koření nebo různé druhy sýrů.

Letovisko Volimes tvoří dvě vesnice - Ano Volimes (horní) a Kato Volimes (spodní). Volimes si ale stále zachovává svůj tradiční charakter a uspořádání, z velké části vesnici tvoří staré kamenné domy a kostely, které přežily zemětřesení v roce 1953. Přímo v obci Volimes stojí kostel sv. Nikolaou, v těsné blízkosti vesničky poté pozůstatky kostela sv. Spyridona. Na kopci nad vesnicí si zájemci mohou prohlédnout také staré větrné mlýny.

Nedaleko od Volimes (cca 4 km) se nachází nádherná vyhlídka na proslulou pláž Navagio s vrakem staré pašerácké lodi. Z vesničky lze dojet nahoru na útesy k parkovišti, odkud je to k vyhlídce už jen pár kroků. Pohled dolů do zátoky z téměř 200metrových skal je dechberoucí. Samotná pláž Navagio je ale dostupná pouze z moře.

Pro koho je středisko Volimes vhodné

Jedná se o velmi klidnou oblast, přičemž velká část vesnice Volimes zůstala turistickým ruchem stále téměř nedotčena. Kolem hlavní silnice však nalezneme stánky s místními produkty jako med, olej, koření, fungují tu také kavárny a taverny. Většinu návštěvníků Volimes tvoří turisté, kteří místem pouze projíždějí, zastaví se tu na jídlo, zakoupí si zdejší kvalitní výrobky a zase pokračují dál. Minimum turistů se v obci zdrží déle, i když zde už vznikají první ubytovací kapacity k pronájmu.

Vzhledem ke své poloze by mohlo být letovisko Volimes dobrým výchozím bodem pro poznávání severní části ostrova Zakynthos, ale místo nemá bohužel dobrou dopravní dostupnost ani vybavenost. Nefunguje tu žádná půjčovna automobilů, ani pravidelná autobusová doprava, autobus sem zajíždí pouze v některé dny.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Anafonitria

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám