Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Amboula - ostrov Zakynthos

Amboula

Úzká písečná pláž Amboula leží na východním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 9 km severozápadně od hlavního města Zante. Částečně organizovaná pláž nabízí návštěvníkům lehátka a slunečníky i krásný výhled na Jónské moře.

Zakynthos, Amboula na mapě Google maps

Pláž Amboula (či Ampoula) je poklidná pláž, která se nachází stranou od rušných prázdninových resortů ostrova a nebývá přeplněná. Většinou ji navštěvují turisté ubytovaní v blízkých apartmánech či nedalekých střediscích Tragaki a Drosia. Živější letovisko Tsilivi leží cca 3 km jihovýchodním směrem.

Pláž Amboula je úzká, převážně písčitá pláž, při vstupu do moře však bývají naplavené i větší oblázky, které znesnadňují chůzi do vody. Z tohoto důvodu tu vznikla mořská mola, po kterých se dá přejít o kus dál do moře, kde je už čistě písečné dno. Moře je tu průzračné. Také okolní zeleň přispívá k tomu, že je pláž Amboula příjemným místem k odpočinku. Z lehátek mají návštěvníci krásný výhled na dálky Jónského moře a za dobrého počasí lze pozorovat i blízkou Kefalonii.

Amboula patří mezi částečně organizované pláže, návštěvníci tu mohou využít lehátka a slunečníky k pronájmu (vč. sociálního zázemí) i nabídku občerstvení. Nad pláží se nachází rybí taverna, která funguje i jako plážový bar s tradičním rychlým občerstvením, a parkoviště.

Pláž Amboula se nachází ve společnosti dalších menších pláží, nedaleko jižním směrem se rozprostírají například příjemné písčité pláže Gaidaros a Bouka, severně zase malá písečná pláž Drosia.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Drosia, Pláž Gaidaros

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám