Výlety na ostrově Zakynthos

Korakonissi - ostrov Zakynthos

Korakonissi

Skalní výběžek Korakonissi tvoří součást západního pobřeží ostrova Zakynthos. Úzký skalnatý průliv vytvořený mezi útesem Korakonisi a zbytkem pevniny je velmi oblíbený zejména u milovníků šnorchlování a netradičních míst pro koupání.

Zakynthos, Korakonissi na mapě Google maps

Skála Korakonissi leží u jihozápadního pobřeží ostrova Zakynthos a nachází se nedaleko, jižním směrem od pláží Porto Roxa a Porto Limnionas. Typově je těmto plážím velmi podobná, i když o pláži Korakonissi nelze v tom pravém slova smyslu úplně mluvit. Jedná se spíše o skalní výběžek, který je s pevninou spojen jen v jednom malém místě a z velké části ještě pod mořskou hladinou. A právě toto místo je velmi krásné a ideální pro šnorchlování.

Zvlášností Korakonisi je také skalní oblouk, vysoký přes 20 metrů, přes který lze pozorovat dálky Jónského moře. Milovníci adrenalinu se odváží skočit i z těchto vyšších míst, většina návštěvníků ale sejde dolů, do míst úzkého průlivu. Voda je zde chladná a křišťálově čistá s úchvatným mořským dnem. Přes potápěčské brýle či masku lze pozorovat úžasnou podívanou, kdy sluneční paprsky pronikají mořskou vodou a odrážejí se od skalních útesů.

Skála Korakonisi se nachází nedaleko malé horské vesnice Kiliomenos, odkud se vydejte severním směrem na obec Agios Leontas. Zhruba po 1 km jízdy se nachází ukazatel doleva na Korakonissi. Jeďte dál podle ukazatele tak, abyste stále směřovali k moři. Automobily a jiné dopravní prostředky se parkují nahoře nad skalami u malé taverny a dolů k moři se musí pokračovat už pěšky. Cesta dolů ke skále je hodně strmá, ale lze využít vybudované schody a natažená lana. Druhou možností je připlout ke skále směrem od moře, např. na pronajatém člunu.

Kvůli odlehlosti místu a skalnatému charakteru pláže, doporučujeme vzít si s sebou dostatek tekutin a pokrývku hlavu. Malá taverna nahoře na skalách nabízí jednoduché občerstvení, ale funguje spíše nepravidelně. Pláž Korakonissi je přírodní, neorganizovaná a vyniká především svojí divokou přírodní krásou.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám