Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Vouniatades

Vouniatades - ostrov Korfu

Vouniatades

Letovisko Vouniatades tvoří malá, tradiční řecká vesnička, která se nachází v jižní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost od hlavního města je cca 20 km.

Korfu, Vouniatades na mapě Google maps

Vesnice Vouniatades leží v jižnější, užší části ostrova a má tak na dohled jak západní, tak i východní pobřeží. Žije tu asi 300 obyvatel, zabývajících se především zemědělstvím. Vesnici obklopují kopce a zelená příroda, ve které převládají olivovníky a cypřišové porosty.

Středisko Vouniatades není však turisticky vybavené, nefunguje tu ani žádná taverna nebo obchod. Pouze u příjezdové cesty z letoviska Agios Gordios se nachází malá kavárna, kde se lze příjemně občerstvit něčím malým k zakousnutí a vychutnat si tu třeba šálek kávy nebo čaje.

To, co je tu hlavním lákadlem pro turisty, je kostelík Agios Ioannis (sv. Jana), odkud je nádherný výhled na okolí. Návštěva vesničky Vouniatades může být například cílem malého výletu při cestě z východního pobřeží na západní a naopak. 

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Mattheos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám