Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Vatos - ostrov Korfu

Vatos

Malá a klidná vesnice Vatos, obklopená svěží zelení, se nachází se v západní části řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 16 km západně od hlavního města.

Korfu, Vatos na mapě Google maps

Vatos je příjemná, tichá vesnička, ve které se cestovní ruch teprve pomalu rozvíjí. Ubytovat se tu můžete v malých vilkách i jednotlivých apartmánech, turistům je zde k dispozici malý obchod a útulná taverna.

Prázdninové letovisko leží vysoko v horách u západního pobřeží Korfu, zároveň má ale blízko k oblíbeným plážím Ermones, Pelekas a Glyfada. Oblast nabízí i sportovní vyžití v podobě nedalekého 18ti jamkového golfového hřiště nebo jízdní dráhy u letoviska Ermones.

Údolí, na jehož svazích se vesnička nachází, bylo dříve zatopené vodou. Dnes je již toto jezero vyschlé, ale daří se tu množství různorodé zeleně, okolí Vatos je tak velmi svěží a zelené. Údolí se táhne téměř po celém centrálním vnitrozemí Korfu a protéká jím řeka Ermones. Oblast je plná olivovníků a vinic a je také domovem pro různé druhy ptáků, ryb a obojživelníků.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Ermones, Gialiskari (Yaliskari), Glyfada, Pelekas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám