Letoviska ostrova Kréta

Dramia - ostrov Kréta

Malé a poklidné přímořské letovisko Dramia se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 99 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Dramia na mapě Google maps

Dramia - charakteristika letoviska

Rybářská vesnice Dramia leží v oblasti zátoky Almiros, u severního pobřeží Kréty. Najdeme ji na rozhraní dvou prefektur Chania a Rethymno, přičemž spadá pod regionální město Chania (vzdálena je cca 46 km).

Malá krétská vesnice Dramia má asi jen 150 stálých obyvatel a žije především z turistického ruchu. Najdeme tu převážně malé hotely a rodinné penziony, několik příjemných taveren i menších obchůdků. Díky zdejší rybářské tradici si tu pochutnáte na skvělých pokrmech připravovaných z čerstvých mořských úlovků. Jinak je letovisko velmi poklidné a podobné sousednímu středisku Kavros.

Pobřeží kolem letoviska a pláž Dramia

Stejnojmenná pláž Dramia tvoří ve skutečnosti východní konec dlouhého úseku písečných pláží, táhnoucích se po pobřeží zátoky Almiros. Na západě začíná toto písečné pobřeží pláží Georgioupolis a celkově má na délku zhruba 10 km.

Díky pozvolnému vstupu do moře a nádherně čisté vodě jsou zdejší pláže velmi oblíbené a vyhledávají je také rodiny s dětmi. Velké množství z pláží získalo za svoji čistotu a vybavenost také ocenění tzv. modré vlajky EU. Na pozoru se ale návštěvníci musí mít v období silných severních větrů, které s sebou přinášejí velké vlny i zrádné mořské proudy.

Tipy na výlety v blízkém okolí

Návštěvníky vesničky Dramia jistě uchvátí nádherné horské scenerie, které tu vytváří blízké pohoří Lefka Ori ("Bílé hory") a které lákají k pěším výletům. Oblíbeným cílem těchto výletů jsou například tradiční horské vesničky Episkopi a Argiropolis. Při cestě do Episkopi můžete navíc navštívit malinkou kapli Agia Paraskevi, což je ve skutečnosti malý skalnatý blok, nacházející se na západním břehu řeky Mouselas. Nedaleko od letoviska leží jediné sladkovodní jezero na Krétě - jezero Kournas. I k němu se dá dobře dojít pěšky.

Autem, popř. i veřejnou dopravou, snadno dojedete do blízkých větších letovisek Georgioupolis, Rethymno a Chania. Především regionální města Rethymno a Chania nabízí turistům velké možnosti zábavy, nakupování, ale i kulturního vyžití či prohlídek krásných historických památek.

Pro koho je středisko vhodné?

Dramia je opravdu malé a tiché přímořské letovisko, které bude nejlépe vyhovat těm, kteří na své dovolené hledají především klid, odpočinek a tak trochu i únik od velkých davů. Zatouží-li však místní návštěvníci po troše vzrušení a zábavy nebo návštěvě některé z unikátních krétských památek, není to díky dobré dopravní dostupnosti problém. V blízkosti letoviska totiž prochází severokrétská dálnice.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Georgioupolis, Kavros

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám