Letoviska ostrova Kréta

Daratso - ostrov Kréta

Kato Daratso, Daratsos

Klidné přímořské letovisko Daratso se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 143 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Tvoří předměstí malebného regionálního města Chania.

Kréta, Daratso na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Daratso

Původní rybářská vesnička se rozrostla v příjemné turistické středisko Daratso, které se dnes skládá ze dvou částí - "horní Daratso" leží na kopci a shlíží dolů k pobřeží a "spodní Daratso", neboli také Kato Daratso, rozprostírající se u členitého mořského pobřeží. Letovisko Daratsos se nachází pouhé 3 až 4 km od krásného a živého města Chania (Hania).

Daratso je velmi dobře turisticky vybavené, k ubytování tu návštěvníkům slouží hned několik hotelů, penzionů i menších rodinných vilek, které jsou často zasazeny do rozlehlých zahrad plných květů a stromů. Oblast Daratso je obecně hodně zelená a propojená s přírodou, v okolí rostou olivovníky i staleté cedry a stromy se roztahují až k samotnému pobřeží. Kromě ubytovacích kapacit tu turisté naleznou množství nejrůznějších obchodů, příjemných taveren a barů. Za nočním životem se odtud vyráží nejčastěji do blízké Chanie.

I přes to, že je letovisko de facto již předměstím známého města Chania, stále patří mezi klidné a spíše rodinné prázdninové resorty.

Daratsos a pláže

Okolí letoviska tvoří velmi členité pobřeží, ve kterém se ukrývá hned několik zátok s krásnými písčitými plážemi. Podle nálady si tak můžete vybrat mezi živými plážemi s bary a centry vodních sportů nebo klidnými písčitými zátokami s lehátky a slunečníky. Dá se tu dokonce najít i nějaká ta malá, ukrytá zátoka, kde si můžete užít soukromí.

K oblíbeným plážím patří například Kalamaki, Agii Apostoli (Agioi Apostoloi) nebo Chrissi Akti. Pobřeží se do moře svažuje pozvolna a voda je v této oblasti nádherně čistá.

Blízké okolí Daratso a tipy na výlety

Při svém pobytu v letovisku si můžete udělat výlet do blízkého vnitrozemí a nasát pravou atmosféru tradičních řeckých vesniček. Zatoužíteli naopak po turistickém ruchu a zábavě, ve známém městě Chania jste během chvilky.

Zhruba 6 km směrem na jih, u malé vesničky Varipetro, se nachází vodní park Limnoupolis se spoustou zábavných vodních atrakcí pro malé i větší odvážlivce.

Pro koho je středisko vhodné?

Středisko Daratso je poklidné a velmi příjemné prázdninové letovisko, obklopené svěží zelení a krásnými písčitými zátokami. S oblibou jej vyhledávají především rodiny s dětmi a páry. Zároveň se vesnička nachází jen pár kilometrů od turisticky rušného města Chania, a tak není problém vyjet si sem za nákupy nebo za zábavou.

Daratso disponuje dobrou dopravní dostupností.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Chania, Kato Galatas (Kalamaki - Chania), Stalos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám