Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Agia Marina

Pláž Agia Marina - ostrov Kréta

Rušná a dobře organizovaná, písečná pláž Agia Marina leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 148 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Agia Marina na mapě Google maps

Charakteristika pláže Agia Marina

Pláž tvoří součást stejnojmenného letoviska Agia Marina, které se nachází v Chanijském zálivu, asi 10 km západně od krásného historického města Chania. Středisko Agia Marina je moderní a dobře vybavené letovisko a společně se sousedními letovisky Platanias a Stalos fungují jako největší zábavní resort pro západní část Kréty.

Agia Marina je nádherná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a azurově čistou vodou. Díky mělkému moři tu často uvidíme i rodiny s malými dětmi, při silném severním větru se ale i zde zvedají větší vlny. Doporučujeme tak sledovat pokyny plavčíků. Pláž je dlouhá a poměrně dost prostorná, táhne se v délce až 2,5 km a na jejích koncích navazuje na sousední pláže Platanias a Stalos.

Agia Marina patří mezi turisticky oblíbené a velmi dobře vybavené pláže na severním pobřeží Kréty. Lehátka se slunečníky a plážové sprchy jsou tu samozřejmostí, v blízkosti nalezneme také několik restaurací, taveren a barů. O zábavu turistů se tu starají sportovní kluby s nabídkou nejrůznějších vodních adrenalinových atrakcí a na bezpečnost návštěvníků dohlíží plavčík.

Budete-li si chtít zalenošit i na nějaké jiné pláži, doporučujeme navštívit například pláže Gramvousa, Balos, Falassarna či Elafonisi. Milovníci vodních atrakcí mohou vyzkoušet také vodní park Limnoupolis u Chanie.

Legenda o ostrově svatého Theodora

Přímo naproti pláži, jen asi 400 m od pobřeží, uvidíte v moři malý ostrůvek svatého Theodora (Agioi Theodori). Podle legendy tu žila velká mořská obluda, která se chystala spolknout všechny obyvatele malé vesnice. V tom ale zasáhl bůh moří Poseidon a mořskou obludu proměnil v kámen. A ten tu vyčnívá z moře dodnes. Také se říká, že zlatá barva písku vznikla od plamenů, které šlehaly obludě z tlamy.

Dnes je ostrov chráněnou památkovou oblastí a veřejnost sem má zákaz vstupu. V posledních letech byla ale několika lodím udělena výjimka, a tak se omezené množství návštěvníků na ostrov podívat může. Na ostrůvku se nacházejí pozůstatky kostela svatého Theodora a pozůstatky staré benátské pevnosti, postavené v roce 1574 za účelem ochrany zdejší oblasti před nájezdy Turků. Jinak je ostrov domovem pro chráněné krétské kozy Kri-Kri.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Nea Chora (Chania), Pláž Platanias

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám