Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Kokkinos Pyrgos

Pláž Kokkinos Pyrgos - ostrov Kréta

Kokkinos Pirgos

Dlouhá písečná pláž Kokkinos Pyrgos leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 67 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Kokkinos Pyrgos na mapě Google maps

Pláž Kokkinos Pyrgos se nachází v těsné blízkosti stejnojmenné řecké vesničky, asi 2 km západně od městečka Tympaki a náleží k regionální jednotce Heraklion (ostrov Kréta je rozdělený na čtyři regionální jednotky). Slovní spojení "Kokkinos Pyrgos" znamená v překladu "červená věž" a odkazuje k nedaleké malé věži, která byla postavena z červené hlíny u ústí řeky Geropotamos. Součástí pláže je také pěkný přístav Kokkinos Pyrgos, určený pro kotvení člunů a menších rybářských lodí.

Hlavní část pláže Kokkinos Pyrgos se rozprostírá jižně od přístavu. Pláž je poměrně dlouhá, a tak tu nikdy nebudete mít pocit přelidněnosti. Pláž vyhledávají především místní obyvatelé a turisté z přílehlých letovisek (například z Tympaki, Kamilari, Kalamaki aj.). Povrch pláže tvoří jemný písek, místy spíše směs písku a kamínků, a pobřeží klesá do moře velmi pozvolna, pláž je proto oblíbená i mezi rodinami s malými dětmi. Moře zde bývá krásně čisté, ale v období silných větrů je pobřeží vystaveno velkým vlnám.

Pláž Kokkinos Pyrgos je dobře organizovaná, turisté mohou využít lehátka se slunečníky i plážové sprchy. V blízkosti pláže, podél místní silnice, funguje velké množství různých taveren a barů, které jistě uspokojí žízeň i chutě každého z návštěvníků. Nejvíce rušno bývá v blízkosti přístavu, směrem na východ je už pláž klidnější a bez turistického zázemí. Pláž Kokkinos Pyrgos si také ke svému hnízdění vybraly velké želvy Caretta-caretta, které kladou svá vajíčka do písku na pobřeží. Z vajíček se následně klubou malé želvičky a směřují zpátky do moře. Želvy Karety obrovské jsou chráněné a při svém pobytu na pláži byste tak měli být opatrní, abyste nějaké želví hnízdo nezničili.

Budete-li pokračovat po pláži dále k jihovýchodu, směrem k letišti Tympaki, volně přejdete na pláž jménem Katalyki. Většinou je Katalyki charakterizována jako část větší pláže Kokkinos Pyrgos (při procházce podél pobřeží ani nepoznáte, kde jedna pláž končí a druhá začíná). Na pláži Katalyki můžete využít i zdejší nabídku vodních sportů.

Naopak severně od přístavu objevíte malinkatou, neorganizovanou plážičku. Lehátka ani slunečníky tu sice nenajdete, ale můžete si odpočinout v příjemném stínu tamaryškových stromů. Tato část pláže Kokkinos Pyrgos je vyhrazena nudistům.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Galini, Pláž Kalamaki (Matala)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám