Pláže na ostrově Kréta

Pláž Almirida - ostrov Kréta

Almyrida

Krásná písečná pláž Almirida leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 127 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Pláž i přilehlá oblast jsou oblíbené u rodin s dětmi.

Kréta, Almirida na mapě Google maps

Pláž Almirida (někdy psaná také jako Almyrida) tvoří součást poklidného a dobře vybaveného turistického letoviska Almirida, které se nachází zhruba 23 km východně od města Chania a jen 1 km na západ od oblíbeného střediska Plaka (neplést si ale s letoviskem Plaka v severovýchodní části Kréty). Pláž se táhne po jižním břehu místní zátoky Souda, v blízkosti mysu Drapanos.

Oblast Almirida je vyhledávaná zejména díky nádherné až panenské okolní přírodě. Vesnička leží mezi rozlehlými olivovými háji a pláž Almirida získala za svoji čistotu ocenění tzv. Modré vlajky EU. Dlouhá písečná pláž klesá do azurově modrého moře velmi pozvolna, a není proto divu, že si ji oblíbily rodiny s menšími dětmi a starší páry. Ani vyznavači aktivnější dovolené ale nebudou zklamáni, protože přímo na pláži funguje centrum vodních adrenalinových sportů, včetně známé školy windsurfingu, a půjdete-li po pobřeží směrem na východ k mysu Drapanos, uvidíte několik tzv. mořských jeskyní.

Pláž Almyrida disponuje kvalitním zázemím, turisté si mohou pronajmout lehátka se slunečníky a zajít se občerstvit do některé z plážových taveren, které jsou proslulé svými pokrmy připravovanými z čerstvých mořských úlovků. Naproti pláži se nachází ostrůvek Karga, přirozené hnízdiště pro několik druhů ptáků. Často k němu zaplouvají právě zdejší rybáři, ale míří sem i návštěvníci pláže na vypůjčených loďkách. Malý rybářský přístav leží na východním konci pláže.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám