Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Almirida - ostrov Kréta

Almyrida

Krásná písečná pláž Almirida leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 127 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Pláž i přilehlá oblast jsou oblíbené u rodin s dětmi.

Kréta, Almirida na mapě Google maps

Pláž Almirida (někdy psaná také jako Almyrida) tvoří součást poklidného a dobře vybaveného turistického letoviska Almirida, které se nachází zhruba 23 km východně od města Chania a jen 1 km na západ od oblíbeného střediska Plaka (neplést si ale s letoviskem Plaka v severovýchodní části Kréty). Pláž se táhne po jižním břehu místní zátoky Souda, v blízkosti mysu Drapanos.

Oblast Almirida je vyhledávaná zejména díky nádherné až panenské okolní přírodě. Vesnička leží mezi rozlehlými olivovými háji a pláž Almirida získala za svoji čistotu ocenění tzv. Modré vlajky EU. Dlouhá písečná pláž klesá do azurově modrého moře velmi pozvolna, a není proto divu, že si ji oblíbily rodiny s menšími dětmi a starší páry. Ani vyznavači aktivnější dovolené ale nebudou zklamáni, protože přímo na pláži funguje centrum vodních adrenalinových sportů, včetně známé školy windsurfingu, a půjdete-li po pobřeží směrem na východ k mysu Drapanos, uvidíte několik tzv. mořských jeskyní.

Pláž Almyrida disponuje kvalitním zázemím, turisté si mohou pronajmout lehátka se slunečníky a zajít se občerstvit do některé z plážových taveren, které jsou proslulé svými pokrmy připravovanými z čerstvých mořských úlovků. Naproti pláži se nachází ostrůvek Karga, přirozené hnízdiště pro několik druhů ptáků. Často k němu zaplouvají právě zdejší rybáři, ale míří sem i návštěvníci pláže na vypůjčených loďkách. Malý rybářský přístav leží na východním konci pláže.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám