Pláže na ostrově Kréta

Pláž Chiona - ostrov Kréta

Hiona

Klidná písečná pláž Chiona leží ve východní části řeckého ostrova Kréta, cca 147 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Chiona na mapě Google maps

Pláž Chiona tvoří součást klidného přímořského letoviska Palekastro, které je nejvýchodnějším letoviskem na ostrově Kréta. Palekastro leží v turisticky odlehlé oblasti, ale své návštěvníky si také najde. Letovisko se může pyšnit především nádhernými plážemi, které byly dokonce oceněny modrou vlajkou EU za čistotu.

Pláž Chiona se rozkládá v jižní části střediska, pod větší a známější pláží Kouremenos. Její povrch tvoří jemný písek, který pokračuje dál i po velmi pozvolném mořském dně. Chiona je neorganizovaná pláž a zároveň dostatečně prostorná, hledáte-li trochu klidu a soukromí, pak vám bude jistě vyhovat. Přirozený stín tu poskytují malé tamaryškové stromy a v okolí pláže funguje pár příjemných rodinných taveren s možností ubytování i několik malých obchůdků.

V okolí pláže Chiona můžete objevit i mnohem menší a izolovanější zátoky, které si oblíbily zejména nudisté. V blízkosti pláže byly nalezeny ruiny velkého přístavu z dob mínojské kultury, neboť v tomto období sloužilo Palekastro jako významné přístaviště. Nachází se tu také archeologické naleziště Rousolakos s pozůstatky rozsáhlého města z dob mínojského osídlení.

Zhruba 8 km podél východního pobřeží směrem na sever leží slavná "palmová" pláž Vai, obklopená rozlehlým hájem přirozeně rostoucích datlových palem. Opačným směrem na jih (asi 25 km) dojedete ke známé pláži Xerokampos, která je vyhlášená svým světlým pískem a azurově modrým mořem.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kouremenos, Pláž Maridati

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám