Pláže na ostrově Kréta

Pláž Damnoni - ostrov Kréta

Velmi dobře organizovaná, písečná pláž Damnoni leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 113 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Damnoni na mapě Google maps

Pláž Damnoni tvoří součást menšího a poklidného prázdninového letoviska Damnoni, které se nachází asi 35 km jižně od města Rethymno a 3 km východně od střediska Plakias.

Prostornou pláž Damnoni pokrývá hrubý světlý písek, který krásně kontrastuje s tyrkysovými vodami Krétského moře. Vstup do moře je pozvolný a vody bývají obvykle klidné.

Pláž Damnoni se táhne uvnitř dlouhé zátoky, v těsné blízkosti letoviska a jeho služeb. Na pláži jsou návštěvníkům k dispozici lehátka se slunečníky, sprchy i převlékárny, stánky s občertsvením a restaurace. Kromě klasických vodních adrenalinových sportů se tu o zábavu turistů starají také potápěčské centrum a nedaleká koňská farma, která pro zájemce organizuje jízdy na koních.

Více organizovaná je západní část pláže, její východní konec je naopak tišší a můžete tu objevit i několik malých a izolovaných písečných zátok ukrytých mezi skalami.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Plakias, Pláž Schinaria

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám