Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Damnoni - ostrov Kréta

Velmi dobře organizovaná, písečná pláž Damnoni leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 113 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Damnoni na mapě Google maps

Pláž Damnoni tvoří součást turisticky oblíbeného a rozvinutého prázdninového letoviska Damnoni, které se nachází asi 35 km jižně od města Rethymno a 5 km východně od střediska Plakias.

Prostornou pláž Damnoni pokrývá hrubý světlý písek, který krásně kontrastuje s tyrkysovými vodami Krétského moře. Vstup do moře je pozvolný a vody bývají obvykle klidné.

Pláž Damnoni se táhne uvnitř dlouhé zátoky, v těsné blízkosti letoviska a jeho služeb. Na pláži jsou návštěvníkům k dispozici lehátka se slunečníky, sprchy i převlékárny, stánky s občertsvením a restaurace. Nachází se tu také několik větších hotelů. Kromě klasických vodních adrenalinových sportů se tu o zábavu turistů starají také potápěčské centrum a nedaleká koňská farma, která pro zájemce organizuje jízdy na koních.

Více organizovaná je západní část pláže, její východní konec je naopak tišší a můžete tu objevit i několik malých a izolovaných písečných zátok ukrytých mezi skalami.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám