Pláže na ostrově Kréta

Pláž Dermatos - ostrov Kréta

Dlouhá a klidná písčito-oblázková pláž Dermatos leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 64 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Dermatos na mapě Google maps

Pláž Dermatos se nachází na turisticky klidném místě jižního pobřeží Kréty, asi 4 km východně od malé řecké vesničky Tsoutsouros a její pěkné písčité pláže. Pláž se rozprostírá u ústí řeky Anapodiaris, která je nejdelší řekou v prefektuře Heraklion.

Dermatos je poměrně dlouhá pláž pokrytá směsí písku a oblázků, s pozvolným vstupem do vody. Moře v této oblasti vyniká svojí čistotou a bývá převážně klidné. Pláž je ponechána v jejím přirozeném prostředí, bez turistického zázemí. Za to si ale můžete užít ticha a relaxace ve stínu malých tamaryškových stromů.

Pláž Dermatos bývá velmi klidná až opuštěná, protože v jejím blízkém okolí nic kromě olivových hájů nenajdete. Občas ji tak využívají nudisté nebo kempaři. Nedaleko od pláže narazíte na cestu, které vede kolem pobřeží a dojdete po ní k sousedním plážím - na západ k dlouhé písčité pláži Tsoutsouros (v přilehlé vesnici můžete využít i ubytovacích a pohostinských služeb) a na východ k oblázkovo-písečné pláži Keratokambos (a k tamnímu letovisku s dobrým turistickým zázemím).

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Keratokambos, Pláž Tsoutsouros

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám