Pláže na ostrově Kréta

Pláž Plakias - ostrov Kréta

Plakias

Dlouhá a výborně organizovaná písečná pláž Plakias leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 114 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Plakias na mapě Google maps

Pláž i stejnojmenné prázdninové letovisko Plakias je mezi turisty velmi oblíbené a patří k vyhledávaných destinacím na ostrově Kréta. Středisko disponuje kvalitním turistickým zázemím, přesto není přeplněné lidmi ani službami. Leží na klidném jižním pobřeží ostrova, asi 36 km jižně od města Rethymno. Hlavním lákadlem letoviska je bezesporu jeho nádherná písčitá pláž.

Velmi prostorná pláž Plakias se táhne po celé délce zátoky. Její povrch tvoří jemný písek a pobřeží se do křišťálově čistého moře svažuje velmi pozvolna, což ocení zejména rodiny s dětmi a neplavci. Moře bývá v této oblasti povětšinou klidné a příjemmý vzhled pláže dotvářejí také malé tamaryškové stromy.

Pláž Plakias se o své návštěvníky dokáže výborně postarat - podél pláže se nachází několik hotelů a především pak výborných restaurací a taveren, přímo na pláži poté stánky s občerstvením. Turistům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky, plážové sprchy i převlékárny, ti aktivnější mohou využít nabídku vodních adrenalinových aktivit nebo hřiště na plážový volejbal

Někdy se můžeme setkat s tím, že centrální část pláže bývá označena jako pláž Gialia. Východní konec pláže je známý pod názvem pláž Paligremnos, pro kterou jsou charakteristické téměř svislé útesy, zvedající se do velkých výšek. Útesy stojí v těsné blízkosti pláže a přitahují pozornost horolezců. Nedaleko od Paligremnos, směrem na jih, můžete spatřit ve skalách vytesané tunely, které dříve sloužily k dopravě uhlí na nákladní lodě. Naopak v západní části ústí do moře řeka Kotsifos a teplota moře tu je tak citelně nižší.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Damnoni, Pláž Schinaria

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám