Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Schinaria - ostrov Kréta

Skinaria, Shinaria

Příjemná písečná pláž Schinaria leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 113 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Místo je oblíbené zejména mezi potápěči a milovníky šnorchlování.

Kréta, Schinaria na mapě Google maps

Pláž Schinaria či Skinaria se nachází na jižním pobřeží Kréty, v oblasti Plakias, asi 33 km jižně od regionálního města Rethymno.

Skinaria je menší pláž pokrytá jemným, světlým pískem s příměsí malých oblázků. To, co sem návštěvníky láká nejvíce, je křišťálově čisté moře s bohatým životem. Můžete tu pozorovat nejrůznější mořské rybky a dalších živočichy včetně murén nebo chobotnic. Čistota vody je vysoce hodnocena i odborníky a není tak překvapivé, že mnoho z potápěčských škol na Krétě má ve svém programu začleněno i potápění právě v této zátoce. Mořské dno klesá spíše pozvolna, ale na dně můžete narazit na větší kamenné a skalnaté plochy.

Pláž je organizována zlehka. Nachází se tu příjemná plážová taverna ("Garden Tavern"), která podává místní pokrmy, turisty hodnocené jako čerstvé a chutné. Majitelé taverny také na pláži pronajímají lehátka a slunečníky.

Na pláž Skinaria se dostanete po úzké silnici vedoucí z vesničky Lefkogie (o délce asi 2 km). Po cestě si určitě všimněte zajímavé skály, která stojí uprostřed polí a luk a v níž je vyhluben velký tunel (skála se nachází po levé straně silnice).

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám