Pláže na ostrově Kréta

Pláž Schinaria - ostrov Kréta

Skinaria, Shinaria

Příjemná písečná pláž Schinaria leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 113 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Místo je oblíbené zejména mezi potápěči a milovníky šnorchlování.

Kréta, Schinaria na mapě Google maps

Pláž Schinaria či Skinaria se nachází na jižním pobřeží Kréty, v oblasti Plakias, asi 33 km jižně od regionálního města Rethymno.

Skinaria je menší pláž pokrytá jemným, světlým pískem s příměsí malých oblázků. To, co sem návštěvníky láká nejvíce, je křišťálově čisté moře s bohatým životem. Můžete tu pozorovat nejrůznější mořské rybky a dalších živočichy včetně murén nebo chobotnic. Čistota vody je vysoce hodnocena i odborníky a není tak překvapivé, že mnoho z potápěčských škol na Krétě má ve svém programu začleněno i potápění právě v této zátoce. Mořské dno klesá spíše pozvolna, ale na dně můžete narazit na větší kamenné a skalnaté plochy.

Pláž je organizována zlehka. Nachází se tu příjemná plážová taverna ("Garden Tavern"), která podává místní pokrmy, turisty hodnocené jako čerstvé a chutné. Majitelé taverny také na pláži pronajímají lehátka a slunečníky.

Na pláž Skinaria se dostanete po úzké silnici vedoucí z vesničky Lefkogie (o délce asi 2 km). Po cestě si určitě všimněte zajímavé skály, která stojí uprostřed polí a luk a v níž je vyhluben velký tunel (skála se nachází po levé straně silnice).

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Damnoni, Pláž Plakias

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám