Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Keratokambos

Pláž Keratokambos - ostrov Kréta

Keratokampou

Dlouhá oblázkovo-písečná pláž Keratokambos leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 61 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Její skalnaté mořské dno láká milovníky šnorchlování.

Kréta, Keratokambos na mapě Google maps

Pláž Keratokambos se rozprostírá po pobřeží kolem dvou sousedních přímořských vesniček Kastri a Keratokambos, které se postupem času a rozvojem turismu spojily v jedno turistické letovisko. Keratokambos je dlouhá pláž a táhne se od vesnice směrem na východ až k říčce Keratokambitis. Není však úplně celistvá, protože ji místy přerušují skalnaté výběžky, silnice zasahující až k samotnému pobřeží apod. V oblasti se nachází i malý přístav nesoucí totožné jméno Keratokambos.

Povrch pláže tvoří směs písku a oblázků, sem tam můžete najít i části pláže vyloženě písčité. V blízkosti vesniček Kastri a Keratokambos je pláž zčásti organizovaná, vybavená lehátky a slunečníky i stánky s občerstvením. Dále směrem do letovisek naleznete další příjemné taverny vyhlášené tím, že připravují pokrmy z čerstvých mořských úlovků. Čím dále budeme postupovat po pláži směrem na východ, tím bude klidnější a opuštěnější. Na východním konci pláže, schovaná za hradbou z písečných dun, se ukrývá malinká a izolovaná plážička.

Břehy omývá kříšťálově čisté moře, mořské dno může být ale v této oblasti občas trochu nebezpečné, protože sem tam se pod vodní hladinou ukrývají malé skály. Na druhou stranu je tato kombinace ideální pro šnorchlování a potápění. V období silných větrů tu můžete zažít opravdu velké vlny, neboť pobřeží je směrem do moře hodně otevřené.

Východně podél pobřeží leží malá vesnička Kapsali s krásnou písečnou pláží Monoubouka (Monompouka Beach), která je díky pozvolnému vstupu do moře oblíbená i mezi rodinami s menšími dětmim. Trochu přirozeného stínu tu poskytují malé tamaryškové stromy.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Dermatos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám