Pláže na ostrově Kréta

Pláž Korakas - ostrov Kréta

pláže Rodakino

Dobře turisticky vybavená, ale poklidná oblázková pláž Korakas leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 123 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Korakas na mapě Google maps

Vesnice Rodakino

Pláž Korakas náleží k nedaleké vesnici Rodakino, která se nachází u ústí strmého kaňonu Rodakino, v blízkosti hory Kryoneritis. Obec Rodakino leží u jižního pobřeží ostrova Kréta, mezi letovisky Plakias a Frangokastello, zhruba 45 km jihozápadně od města Rethymno.

Vesnice se rozkládá po obou stranách soutěsky, která ji rozděluje na dvě části - Kato Rodakino a Ano Rodakino. Rodakino je velmi tradiční a malebná vesnička s výhledem na modré dálky Krétského moře. V řečtině název vesnice znamená "broskev" a podle místní legendy odkazuje ke staré broskvoni, jež tu kdysi dávno rostla navzdory místnímu suchému klimatu.

Pláže v zálivu Korakas

Po zhruba 2 km jižně od vesnice dojdete k pobřeží, kde se před vámi objeví poměrně dlouhý a otevřený záliv Korakas. Záliv Korakas zahrnuje hned několik krásných pláží, které svým poklidným charakterem korespondují s tradičním způsobem života vesnice Rodakino. Pláže jsou v této oblasti tvořené především pískem a malými oblázky. Přístup do moře je pozvolný a zdejší moře se může pyšnit čistotou a neuvěřitelně modrou barvou.

Vedle stejnojmenné pláže Korakas tu naleznete také pláž Sunrise a pláž Polirizio. Na západní straně zálivu, za nízkým kopcem, se skrývají další pláže - nevybavené a téměř liduprázdné, bývají tak oblíbené mezi nudisty.

Pláž Korakas

Korakas je dlouhá pláž, pokrytá směsí hrubého písku a malých šedých oblázků a omývaná průzračně čistou vodou. Patří mezi organizované a dobře turisticky vybavené pláže, návštěvníci tu mohou využít lehátka se slunečníky, nabídku místních taveren a je tu k dispozici i několik pokojů k pronájmu.

Slovo "korakas" znamená v řečtině "vrána". Podle místních za to mohou skály na východním konci pláže, které předtím, než jejich celistvost narušilo působení slané mořské vody a větru, vypadaly právě jako zobák vrány.

Zajímavostí je také to, že zátoka Korakas byla několikrát využita během krétské revoluce v roce 1866, kdy tu řecké křižníky vykládaly munici. Dovezená munice byla následně ukryta do nedaleké jeskyně Skotino.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám