Pláže na ostrově Kréta

Pláž Gournes - ostrov Kréta

Gournes

Menší písčité pláže letoviska Gournes nalezneme v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 18 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Gournes na mapě Google maps

Přímořské letovisko Gournes patří mezi poklidná střediska a stejného charakteru jsou i jeho přilehlé pláže. Pobřeží kolem letoviska není celistvé, ale tvoří ho hned několik menších pláží nebo malých zátok. Pláže letoviska Gournes jsou otevřené a náchylné silným severním větrům, z toho důvodu tu byly vybudovány umělé vlnolamy, aby alespoň částečně chránily pláže před velkými vlnami.

Součástí prázdninového resortu jsou hned dvě pláže nesoucí jméno Gournes:

Jedna z nich se nachází pod hotelem Blue Sky Beach, směrem na západ od městského centra. Pláž patří k těm delším, je písčitá, organizovaná a dobře vybavená. Kromě lehátek a slunečníků mohou návštěvníci využít i služeb plážového baru a přilehlých taveren. Na bezpečnost plavců tu dokonce dohlíží i plavčík.

Další písečná a prostorná pláž leží naopak ve východní části letoviska, za malým přístavem. Ta je neorganizovaná, a tak si můžete roztáhnout osušku kdekoliv budete chtít. Pláž pokrývá jemný zlatavý písek.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Gouves, Pláž Kokkini Hani

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám