Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Gournes - ostrov Kréta

Gournes

Menší písčité pláže letoviska Gournes nalezneme v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 18 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Gournes na mapě Google maps

Přímořské letovisko Gournes patří mezi poklidná střediska a stejného charakteru jsou i jeho přilehlé pláže. Pobřeží kolem letoviska není celistvé, ale tvoří ho hned několik menších pláží nebo malých zátok. Pláže letoviska Gournes jsou otevřené a náchylné silným severním větrům, z toho důvodu tu byly vybudovány umělé vlnolamy, aby alespoň částečně chránily pláže před velkými vlnami.

Součástí prázdninového resortu jsou hned dvě pláže nesoucí jméno Gournes:

Jedna z nich se nachází pod hotelem Blue Sky Beach, směrem na západ od městského centra. Pláž patří k těm delším, je písčitá, organizovaná a dobře vybavená. Kromě lehátek a slunečníků mohou návštěvníci využít i služeb plážového baru a přilehlých taveren. Na bezpečnost plavců tu dokonce dohlíží i plavčík.

Další písečná a prostorná pláž leží naopak ve východní části letoviska, za malým přístavem. Ta je neorganizovaná, a tak si můžete roztáhnout osušku kdekoliv budete chtít. Pláž pokrývá jemný zlatavý písek.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám