Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Kokkini Hani

Pláž Kokkini Hani - ostrov Kréta

Kokkini Hani

Pěkná písečná pláž Kokkini Hani leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 12 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Kokkini Hani na mapě Google maps

Pláž náleží ke stejnojmennému, středně velkému přímořskému letovisku Kokkini Hani, mezi jehož hlavní výhody patří kvalitní turistické zázemí a blízkost hlavního města Heraklion. Pobřeží kolem turistického střediska ale není celistvé, nachází se tu jedna větší písečná pláž Kokkini Hani a poté několik menších pláží a zátok, které jsou už spíše oblázkové až kamenité.

Kokkini Hani je pěkná a prostorná písečná pláž s pozvolným klesáním do moře. Není proto překvapující, že sem míří většina návštěvníků z letoviska a především pak rodiny s menšími dětmi. Pobřeží ale není směrem od moře chráněné, v období silných severních větrů se tu proto zvedají větší vlny.

Pláž je plně organizovaná. Občerstvení tu zajišťuje několik barů a stánků, v blízkosti pláže najdete i hezké kavárny a taverny. O trochu zábavy a adrenalinu se vám postarají místní sportovní kluby s jejich nabídkou sportovních aktivit, jako např. plážový volejbal, jízda na banánu nebo zapůjčení šlapadel a lodiček.

Kromě rodin s malými dětmi a neplavců je pláž Kokkini Hani vyhledávaná i mladými turisty, kteří se soustřeďují kolem plážových barů hrajících žhavé letní songy a podávajících osvěžující nápoje. Během hlavní turistické sezony bývá pláž často i hodně přeplněná.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Gournes, Pláž Tobrouk

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám