Pláže na ostrově Kréta

Pláž Katovigli - ostrov Kréta

Limanaki

Malá a příjemná písčitá pláž Katovigli leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 120 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Její břehy omývá azurově modré moře.

Kréta, Katovigli na mapě Google maps

Na jihovýchodním pobřeží ostrova se rozkládá středně velké přímořské letovisko Makrigialos, jehož hlavními lákadly jsou dobré turistické zázemí a nádherné písčité pláže, omývané křišťálově čistým mořem. A jednou z těchto pláží je také pláž Katovigli.

Součást pobřeží tvoří malý přístav Makrigialos a v jeho těsné blízkosti vznikla i malá plážička Katovigli, někdy nazývaná také jako Limanaki (v překladu "malý přístav"). V podstatě je stejná jako pláž Makrigialos, pouze menší. Katovigli patří mezi organizované pláže, vybavené slunečníky, lehátky i plážovými sprchami, a díky jemnému písku a mělkým vodám tu často uvidíte i rodiny s menšími dětmi.

V blízkosti pláží Katovigli a sousední pláže Kalamokania byly odkryty pozůstatky římské vily, obývané v 1. až 3. století. Pouhých pár set metrů směrem do vnitrozemí můžete navštívit další archeologické naleziště s ruinami staré mínojské vily, pocházející asi z 15. století př. n. l. Z místního přístavu vyplouvají výletní lodě k blízkému ostrůvku Koufonisi.

Dále podél pobřeží směrem na východ dojdeme k nejoblíbenější a nejznámější pláži letoviska - pláži Makrigialos a nejvýchodněji leží pláž Lagoufa, která se už nachází na pomezí letovisek Makrigialos a Analipsi.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kalamokania, Pláž Makrigialos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám