Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Kouremenos

Pláž Kouremenos - ostrov Kréta

Dlouhá a krásná písčitá pláž Kouremenos leží ve východní části řeckého ostrova Kréta, cca 147 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Křišťálově čistá voda a pozvolný vstup do moře jsou jejími dalšími lákadly.

Kréta, Kouremenos na mapě Google maps

Pláž Kouremenos tvoří součást klidného přímořského letoviska Palekastro, které je nejvýchodnějším letoviskem na ostrově Kréta. Palekastro leží v turisticky odlehlé oblasti, ale své návštěvníky si také najde. Letovisko se může pyšnit především nádhernými plážemi, které byly dokonce oceněny modrou vlajkou EU za čistotu. Největší a nejznámější pláží je pláž Kouremenos.

Kouremenos je více než 1,5 km dlouhá pláž, pokrytá jemným a zlatavým pískem, s pozvolným vstupem do moře. Její břehy omývá průzračně čisté a nádherně modré moře, které se stalo rájem pro milovníky windsurfingu. Oblast Palekastro je totiž vystavena silným větrům a místní zátoky poskytují surfařům ideální podmínky pro jejich sport. Na dokonalosti přidává pláži už jen to, že i tak zůstává velmi klidná a těsně propojená s okolní přírodou.

V některých částech pláže jsou návštěvníkům k dispozici lehátka se slunečníky, většinou je však pláž neorganizovaná a turisté využívají zejména stínu okolních tamaryškových keřů. Sportovní a technické zázemí pro windsurfaře tu zajištuje zdejší sportovní centrum, jehož součástí je i škola windsurfingu. Kromě surfařů sem míří také sportovní potápěči, které lákají především skalnaté stěny okolních zátok. V blízkosti pláže najdete několik taveren podávajících chutná jídla z čerstvých mořských úlovků i pár malých penzionů.

Zhruba 8 km podél východního pobřeží směrem na sever leží slavná "palmová" pláž Vai, obklopená rozlehlým hájem přirozeně rostoucích datlových palem. Opačným směrem na jih (asi 25 km) dojedete ke známé pláži Xerokampos, která je vyhlášená svým světlým pískem a azurově modrým mořem.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Chiona, Pláž Maridati

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám