Pláže na ostrově Kréta

Pláž Sidonia - ostrov Kréta

Psari Forada

Dlouhá, klidná pláž s tmavě šedým pískem leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 76 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Sidonia na mapě Google maps

Pláž Sidonia se nachází na jižním pobřeží Kréty, v jeho východní části, kam už ruch těch největších krétských letovisek nedoléhá. Stejnojmenná vesnička Sidonia leží v malém údolí s protékajícím potokem, v turisticky klidné oblasti, asi 9 km východně od letoviska Ano Viannos a 1 km jižně od vesničky Psari Forada, podle které je pláž také někdy nazývána "Psari Forada". Ojediněle se můžeme setkat i s názvy "Syndonia" či "Kato Psari".

Pláž Sidonia je zajímavá tím, že její povrch tvoří šedý až šedo-černý písek, který se noří do vod křišťálově čistého moře. Společně tak vytvářejí pěkný barevný kontrast. Pláž není příliš vystavena proudění silných větrů, moře tu tak bývá spíše poklidné, stejně jako celá tato oblast včetně pláže. Sidonia patří mezi tiché a izolované pláže, organizována je pouze minimálně - sem tam tu naleznete několik lehátek se slunečníky a stánek s občerstvením nebo s nabídkou vodního sportu, včetně hřiště na plážový volejbal. Přirozený stín tu poskytují převážně malé tamaryškové stromy. Několik taveren, obchůdků a ubytovacích zařízení je dále návštěvníkům k dispozici v přilehlé vesničce Sidonia.

Podle místních legend se nynější vesnička nachází na místě starověkého města Sidonia. A perlička na závěr - název "Psari Forada" znamená v překladu "šedovlasá kobyla".

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám