Letoviska ostrova Rhodos

Malona - ostrov Rhodos

Malonas

Malona

Malá, tradiční vesnička Malona leží v malebném údolí vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, u jeho východního pobřeží, asi 30 km jižně od hlavního města. Malona se proslavila produkcí citrusových plodů.

Rhodos, Malona na mapě Google maps

"Citrusová" vesnička Malona

Vesnička Malona (či Malonas) se nachází v úrodné venkovské oblasti, zhruba 7 km od města Archangelos směrem do vnitrozemí ostrova, a je známá jako největší producent pomerančů na ostrově Rhodos. Obklopují ji rozlehlé citrusové háje, kde zdejší zemědělci kromě slavných pomerančů pěstují také mandarinky a citrony. Můžete tu sehnat i místní kvalitní olivový olej.

Název vesničky pochází ze starověkého slova „Mileon“, což znamená „místo s ovocem“.

Malona není prázdninovým letoviskem v tom pravém slova smyslu, protože cestovním ruchem zatím příliš zasažena nebyla. Ve vesnici funguje několik taveren a najdete tu i několik pokojů k pronájmu, většina obyvatel se ale věnuje pěstování citrusů a oliv nebo dojíždí za prací do blízkých letovisek Archangelos či Lindos.

Přijeďte sem tak nasát tu pravou, poklidnou řeckou atmosféru. Navštívit můžete i zdejší krásný kostel, zasvěcený svaté Ireně. Kostel je také oblíbeným místem začínajících umělců, kteří sem chodí čerpat inspiraci, protože interiér budovy je plný barevných nástěnných maleb.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Haraki, Massari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám