Letoviska ostrova Rhodos

Mandriko - ostrov Rhodos

Mandriko

Tradiční řecká vesnice Mandriko leží u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 40 km jihozápadně od hlavního města. Mandriko je známé produkcí zeleniny.

Rhodos, Mandriko na mapě Google maps

Mandriko je malá vesnice, která je však neuvěřitelně zemědělsky produktivní a místní se ve velkém věnují i chovu dobytka. Projíždíte-li městem, můžete i ze silnice vidět velké množství skleníků, polí a dalších zemědělských oblastí. Společně s blízkými vesnicemi Kritinia a Embonas patří tato oblast mezi největší zemědělské producenty ostrova Rhodos a produkuje téměř třetinu veškeré zeleniny na ostrově.

Obec Mandriko leží na západním pobřeží Rhodu mezi letoviskem Kalavarda a historickým městem Kamiros (na severu) a rybářskou vesnicí Kamiros Skala (na jihu). Žije tu zhruba 240 stálých obyvatel. K letovisku patří i malá, stejnojmenná pláž Mandriko.

Pláž Mandriko je divoká a neorganizovaná, svým návštěvníkům však poskytuje žádané soukromí i stín pod okolními stromy. Kvůli hluboké vodě ale nedoporučujeme koupání rodinám s dětmi a méně zdatným plavcům. Určitě se sem ale vyplatí zajít navečer, kdy budete odměněni úžasným pohledem na západ slunce.

Mandriko rozhodně není turisticky čilé přímořské letovisko ostrova Rhodos, užít si tu ale můžete především ten pravý, poklidný řecký způsob života a zejména poté dechberoucí pohled na západ slunce. Ústředním bodem vesničky je malé náměstí s tradiční kavárnou, které ožívá především po setmění, a krásný kostel Nejsvětější Trojice.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Kritinia, Kamiros Skala

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám