Letoviska ostrova Rhodos

Massari - ostrov Rhodos

Massari

Klidná vesnice Massari leží u východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, obklopena hornatou okolní krajinou plnou zeleně. Vzdálenost letoviska od hlavního města Rhodos je cca 42 km jižním směrem.

Rhodos, Massari na mapě Google maps

Letovisko Massari

Vesnička Massari (či Masari) se nachází v úrodné venkovské oblasti, v blízkosti letovisek Malona a Haraki. Obdobně jako u sousední vesničky Malona, je i okolí Massari plné rozlehlých citrusových hájů a olivových sadů. Většina obyvatel se stále věnuje zemědělství a tradičním řemeslům, i když rozvíjející se cestovní ruch již proniká i sem. Naleznete tu apartmány a pokoje k pronájmu, několik taveren, barů a obchůdků. Funguje tu i škola a lékařská ordinace. Součástí letoviska je také malá oblázková pláž Massari.

Symbolem vesničky jsou krásné církevní stavby, zejména kostel sv. Jana a klášter Kamiri, oba pocházející z byzantského období. Klášter Kamiri byl vybudován ve 14. století a zasvěcen Panně Marii Kamiriotské. Jeho interiér zdobí velmi propracované fresky ze stejného období. Dominantou malého obecního náměstíčka je pak nádherná zvonice.

Zajímavosti v okolí Massari

Několik kilometrů západně, směrem do vnitrozemí, se rozkládá největší jezero ostrova Rhodos – přehrada Gadoura. Přehrada byla vybudována na území necelých 50 km2 jako zásobárna pitné vody pro hlavní město Rhodos.

Pro koho je středisko Massari vhodné?

Do vesničky Massari míří ti, kteří chtějí svoji dovolenou strávit především v klidném prostředí, blízko tradičnímu způsobu řeckého života a krásné přírodě. Okolní hornatá krajina posetá borovicemi a cypřiši a zejména dlouhými hektary citrusových hájů a olivových políček je jako stvořená pro dlouhé procházky a nenáročné túry. A turisté si v této oblasti také velmi oblíbili pikniky v přírodě.

Základní turistické zázemí je tu však zajištěno a díky blízkosti hlavní silnice spojující města Rhodos a Lindos je místo také ideální pro to vypůjčit si auto a podnikat výlety do okolních letovisek a za krásnými rhodskými památkami.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Haraki, Malona

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám