Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Glyfada (Glifada)

Pláž Glyfada (Glifada) - ostrov Rhodos

Glyfada (Glifada)

Odlehlá kamenitá pláž Glyfada leží u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 64 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Glyfada (Glifada) na mapě Google maps

Pláž Glyfada (či Glifada) je oblázková až kamenitá pláž, kterou obklopují skály a husté lesy. Okolní borovicové porosty propůjčují moři i zvláštní zelenavý nádech, jak se v něm odrážejí. Kvůli kamenům je ale vstup do moře obtížnější a pro koupání doporučujeme boty do vody. Obecně je pláž Glyfada vhodná spíše na procházku a poznání divoké rhodské přírody než na opalování a koupání. Fouká tu často i silný vítr, které sem občas zavane i mořské řasy. Vzhledem k izolovanosti místa si však chvilku soukromí a rozjímání jistě dopřát můžete.

Pláž Glyfada je čistě přírodní, není vybavená lehátky ani slunečníky. V blízkosti pláže však fungují dvě taverny, kde si můžete odpočinout a posilnit se menší svačinkou nebo vychlazeným nápojem.

Glyfada se rozprostírá v divoké přírodě u západního pobřeží ostrova Rhodos, v blízkosti vesnic Monolithos a Siana. Glyfada je osamocená pláž a v jejím okolí se nenachází žádné větší letovisko či turistická atrakce. Budete-li ale pobývat v této části ostrova, jistě pláž Glyfada navštivte. Pojedete-li z Monolithos na sever směrem na hlavní město Rhodos, u vesnice Siana odbočte doleva a k pobřeží je to odtud ještě zhruba 6 km.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Paleochora

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám