Letoviska ostrova Rhodos

Siana - ostrov Rhodos

Siana

Malebná horská vesnice Siana se rozkládá v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos na úpatí hory Akramitis, cca 65 km jihozápadně od hlavního města. Siana je známá svým vynikajícím medem a místním jedinečným silným vínem „Souma“.

Rhodos, Siana na mapě Google maps

Vesnice Siana se nachází ve vnitrozemí ostrova Rhodos, mezi dalšími menšími vesničkami Monolithos a Agios Isidoros. Siana je horská vesnice, neboť leží na úpatí hory Akramitis, druhé nejvyšší hory ostrova Rhodos. Zdejší unikátní klima dovoluje obyvatelům vyrábět speciální místní produkty, z nichž nejznámější jsou především místní med a silný vinný destilát „Souma“. Na Soumu ale opatrně, ne nadarmo jí místní říkají „ohnivá voda“.

Vynikající med, nápoj Souma, kvalitní olivový olej s různými příchutěmi i další místní produkty a pochutiny můžete zakoupit ve zdejších obchodech nebo rovnou ochutnat v místních tavernách. Siana je malá vesnice, ale s velmi dobrým turistickým zázemím v podobě množství obchůdků, taveren i ubytovacích kapacit. V obchodech můžete nalézt i další místní výrobky, například ručně vyšívané ubrusy, koberce nebo ručně zdobené šperky.

Náměstí vesnice dominuje velký byzantský kostel Agios Panteleimon, pocházející z 19. století, který je krásný nejen zvenku, ale za podívanou stojí i jeho interiér. Za kostelem se skrývá ještě malá, ale krásně opravená kaplička z přelomu 12. a 13. století.

Návštěva vesničky Siana bude jistě příjemně stráveným časem a pokud vozíte z dovolené domů rodině a známým dárečky, pak zde si jistě něco vyberete, místní produkty jsou opravdu unikátní a kvalitní. Z oblasti je také nádherný výhled dolů na pobřeží Rhodu i na malé sousední ostrovy. Návštěvu Siany doporučujeme spojit s výletem na nedaleký středověký hrad Monolithos, který stojí na vysoké skále v blízkosti západního pobřeží, necelých 7 km odtud.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Aghios Isidoros, Monolithos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám