Letoviska ostrova Rhodos

Kalavarda - ostrov Rhodos

Kalavarda

Poklidné přímořské letovisko Kalavarda leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 30 km jihozápadně od hlavního města. Letovisko a jeho pláž jsou známé především mezi kite-surfaři.

Rhodos, Kalavarda na mapě Google maps

Kde leží Kalavarda

Turistické letovisko Kalavarda tvoří menší, tradiční vesnička a přilehlá písčito-oblázková pláž. Nachází se u západního pobřeží ostrova Rhodos, v blízkosti letovisek Fanes, Soroni a Salakos.

Letovisko a pláž Kalavarda

Kalavarda je malebná vesnička se zhruba 500 obyvateli, stále převážně zemědělská, ale s dobrým turistickým zázemím. Místní se věnují převážně chovu dobytka a pěstování zemědělských produktů, zejména citrusových plodů, obilovin a výrobě oleje, a vykonávají i tradiční řemesla, jako je např. výroba keramických předmětů.

O návštěvníky vesničky je ale také postaráno, neboť tu funguje hned několik taveren a kaváren, což jsou zároveň skvělé možnosti, jak lépe poznat místní život a místní obyvatele. Nachází se tu také několik obchodů a supermarket. Kalavarda nabízí zájemcům i možnost ubytování, a to buď v malém hotelu uprostřed vesnice, nebo v několika soukromých apartmánech.

Na pobřeží leží prostorná, písčito-oblázková pláž Kalavarda Beach, na kterou se zjíždějí zejména vyznavači wind-surfingu a kite-surfingu. Ale i běžní turisté si tu mohou pohodlně odpočnout a v moři si i zaplavat.

Kalavarda a její okolí - tipy na výlet

Mezi nejoblíbenější tipy na výlet v okolí letoviska Kalavarda patří určitě naleziště starověkého města Kamiros, Údolí motýlů a výšlap na horu Profitis Ilias. Kamiros patřil ke třem nejmocnějším starověkým městům ostrova Rhodos a jeho odkryté pozůstatky si můžete prohlédnout v archeologickém areálu ležícím zhruba 4 km směrem na jih od Kalavardy.

Naopak východně od vesnice, směrem do vnitrozemí ostrova, se nachází turistická zajímavost Údolí motýlů (Petaloudes). Z vesnice Kalavarda vede také stezka na horu Profitis Ilias, ale nachází se tu i další stezky či cyklostezky okolní přírodou. Někteří návštěvníci sdílí i fotky místních jelenů, které při procházce zahlédli.

Pro koho je středisko Kalavarda vhodné?

Pobyt v letovisku Kalavarda se rovná relaxační dovolené daleko od rušných turistických letovisek ostrova, ale naopak blízko ke krásné přírodě a přírodním památkám. Turisté na středisku Kalavarda oceňují především možnost procházek a túr svěží přírodou, koupání v křišťálově čisté vodě s krásným výhledem na západ slunce a v neposlední řadě také výborná jídla, která nabízejí zdejší vyhlášené taverny.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Fanes, Salakos, Soroni

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám