Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Kavourakia

Pláž Kavourakia - ostrov Rhodos

Kavourakia

Oblázková, organizovaná pláž Kavourakia leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 6 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Kavourakia na mapě Google maps

Pláž Kavourakia se rozprostírá v zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos, jako součást oblíbeného přímořského letoviska Kalithea. Kavourakia je specifická a na první pohled dobře zapamatovatelná pláž, protože ji zčásti tvoří malý rybářský přístav a na druhé straně pláže zpevněné molo.

Pláž je dlouhá asi 500 m a převážně oblázková. Co se týká vstupu do moře, je to tu hodně rozmanité. Nejpohodlnější cesta je přes malinký úsek pláže, který je převážně písčitý a s pozvolným vstupem do vody. Nicméně na většině pláže se do moře vstupuje přes oblázky a skalnaté dno, a proto tu byly pro větší pohodlí vybudované i schůdky, které vedou z mola dolů do vody do větší hloubky. Na druhou stranu tu na návštěvníky čeká opravdu nádherně čisté moře, prý nejčistší v širokém okolí. Doporučujeme proto s sebou zabalit i potápěčské brýle.

Kavourakia patří mezi organizované pláže, turistům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky, plážové sprchy a sociální zařízení. V těsné blízkosti pláže fungují taverny, specializující se především na pokrmy z čerstvých mořských úlovků, které jim dodávají místní rybáři.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agia Marina, Pláž Kalithea, Pláž Reni Koskinou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám