Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Nikolas - ostrov Rhodos

Nikolas

Menší, převážně skalnatá pláž Nikolas leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 9 km jižně od hlavního města Rhodos. Nikolas je unikátní, velmi poklidná pláž, ideální pro relaxaci a odpočinek.

Rhodos, Nikolas na mapě Google maps

Pláž Nikolas se nachází na skalnatém pobřeží u severního cípu ostrova Rhodos, jen asi 4 km od oblíbeného prázdninového letoviska Koskinou a 9 km od hlavního města Rhodos. Nedaleko odtud leží také pláž Kallithea, která je známá pro své léčivé termální prameny, a dříve tu stávaly i termální lázně Kalithea. Ačkoliv se tedy pláž Nikolaos rozprostírá v turisticky živé oblasti ostrova Rhodos, sama je doslova oázou klidu.

Z velké části tvoří povrch pláže skalnaté plochy a velké kameny vystupující nad hladinu moře, ale najdeme tu i malou část pokrytou jemným pískem, vhodnou pro rodiny s menšími dětmi. Obě tyto části odděluje malá laguna, která je mělká, prohřátá a svádí k dětským hrám. Pozor ale na její kluzké dno. Doporučujeme proto boty do vody. Z moře budou naopak nadšeni hlavně milovníci šnorchlování a potápění, protože voda je v těchto místech křišťálově čistá a bohatá na podmořský život.

Nikolas je krásná pláž, dobře vybavená a nebývá přeplněná. Lehátka a slunečníky jsou instalovány jak na písečné části pláže, tak i přímo na skalách, k dispozici jsou tu návštěvníkům také sprchy a toalety. Unikátností pláže je restaurace, která má stoly a židle umístěny ve vodě. I během jídla a odpočinku tak budete v těsném kontaktu s mořem, a pokud spustíte nohy do vody, budou vás jemně šimrat malé rybky, kterých tu žijí celá hejna.

Typově je pláž velmi podobná sousedním plážím Tasos Beach a Oasis Beach.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Faliraki, Pláž Kalithea, Pláž Kokkina, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám