Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Oasis - ostrov Rhodos

Oasis

Poklidná, převážně skalnatá pláž Oasis leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 9 km jižně od hlavního města Rhodos. Poznávacím znamením pláže je bar vybudovaný přímo ve skále.

Rhodos, Oasis na mapě Google maps

Pláž Oasis je umístěna na skalnatém pobřeží letoviska Kalithea, u severního cípu ostrova Rhodos mezi dalšími turisticky oblíbenými středisky Koskinou a Faliraki. Pláž se rozprostírá v blízkosti bývalých termálních lázní Kalithea, které využívaly léčivých účinků zdejších termálních pramenů. Na rozdíl od známé pláže Kallithea je pláž Oasis menší a mnohem klidnější, obdobně jako sousední pláž Kokkina.

Na převážně skalnaté pláži najdeme však i část, která je pokrytá jemným, zlatavým pískem, ve kterém si rády hrají děti. Koupání tu není zrovna ideální, a to především kvůli množství velkých kamenů, které znesnadňují vstup do vody. Ale nemějte obavy, u pobřeží se mohou v moři snadno osvěžit i děti, protože skalnatý povrch vytváří ve vodě malé laguny, ve kterých je voda velmi mělká a prohřátá. Z moře budou naopak nadšeni hlavně milovníci šnorchlování a potápění, protože voda je v těchto místech křišťálově čistá a bohatá na podmořský život.

Oasis je krásná pláž, jednoduše vybavená a nebývá přeplněná. Lehátka a slunečníky jsou umístěny jak na písečné části pláže, tak i přímo na skalách, k dispozici jsou tu návštěvníkům také sprchy a toalety. Unikátností pláže Oasis je také bar umístěný přímo ve skále, kde navíc hraje příjemná plážová hudba a občas tu narazíte i na DJ.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Faliraki, Pláž Kalithea, Pláž Kokkina, Pláž Nikolas, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám