Letoviska ostrova Rhodos

Lachania - ostrov Rhodos

Lachania

Malé a klidné přímořské letovisko Lachania (někdy také Lahania) se nachází na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 74 km jižně od hlavního města. Jedná se o turisticky velmi poklidnou oblast.

Rhodos, Lachania na mapě Google maps

Vesnice Lachania

Turistické středisko získalo jméno podle malé vesničky Lachania, která leží dál směrem do vnitrozemí ostrova a při jejíž návštěvě na vás dýchne pravá řecká atmosféra. Ulice lemují tradiční bílé řecké domečky, často s modrými dveřmi a okenicemi, obec se pyšní i několika pravoslavnými kostelíky a příjemnými kavárnami, například na náměstí se nachází jedna krásná kavárna ukrytá ve stínu vzrostlého platanu. Za vesnicí místní udržují pár políček a olivových hájů.

Letovisko Lachania

Turisticky živější část Lachanie se nachází přímo na pobřeží, kde postupně vyrostlo několik malých vilek a hotelů a nově také jeden moderní a velký hotelový resort s několika bazény a dokonalým zázemím pro své klienty.

Jinak je tato část ostrova velice opuštěná, obecně je jih ostrova Rhodos o poznání méně zastavěný a obývaný než turisticky exponovaný sever. V blízké vesničce Lachania si mohou návštěvníci příjemně odpočinout v místní kavárně, ale pokud hledáte nějaké minimarkety, poštu či lékárnu, musíte se vydat do větších turistických středisek.

Necelých 10 km směrem na sever leží letovisko Gennadi. V Gennadi funguje také půjčovna automobilů a motorek a míří odtud i pravidelné autobusové linky do hlavního města Rhodos (vzdáleno cca 74 km). Pokud se tak z Lachanie budete chtít dostat někam ven, automobil je nezbytnost.

Pobřeží a pláž Lachania

Pobřeží je v této oblasti pokryto převážně směsí písku a oblázků, ale můžeme nalézt i části více písčité nebo naopak čistě oblázkové. Obecně je celá pláž podél letoviska nazývaná jako pláž Lachania, ale vzhledem k tomu, že je opravdu dlouhá, jsou některé malé plážičky už pojmenované podle přilehlých hotelů.

Pro koho je středisko Lachania vhodné

Středisko Lachania se rozprostírá na úpatí hor, které se táhnou vnitrozemím ostrova, a opravdu je to oblast velice klidná až pustá. Letovisko bychom proto doporučovali především těm, kteří při své dovolené touží po tichu a rušná prázdninová letoviska severu jim nevyhovují.

Ubytování v Lachanii vyhledávají také surfaři mířící na samý jih ostrova, na pláž Prasonisi, která odtud není daleko a je určitě dobrým tipem na výlet, pokud v této oblasti pobýváte (pláž je vzdálena cca 25 km, protože musíte přes vesničku Kattavia). Oblíbeným cílem výletů jsou také zdejší pláže Agios Georgios (Saint George) a Mavros Kavos, krásné romantické pláže s písečnými dunami a pomalým vstupem do moře.

Zapůjčení auta je tak v případě Lachanie nutností. Autobusová doprava sice na ostrově Rhodos funguje spolehlivě a hojně, ale musíte se dostat do některého z větších letovisek, např. do Gennadi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Mesanagros, Plimmiri

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám