Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Lachania - ostrov Rhodos

Menší, klidné letovisko Lachania (někdy psané také jako Lahania) najdete u východního pobřeží ostrova, v jeho jižní části. Jedná se o oblast méně zastavěnou i obývanou, daleko od rušných a hojně vyhledávaných letovisek severu. Necelých 10 km směrem na sever leží jedno z větších středisek Gennadi a vzdálenost Lachanie od hlavního města Rhodos je cca 70 km.

Rhodos, Lachania na mapě Google maps

Vesnice Lachania

Letovisko získalo jméno podle malé vesničky Lachania, při jejíž návštěvě na vás dýchne pravá řecká atmosféra – ulice lemují tradiční bílé řecké domečky, často s modrými dveřmi a okny, obec se pyšní i několika pravoslavnými kostelíky a příjemnými kavárnami (například na náměstí se nachází jedna krásná kavárna ukrytá ve stínu vzrostlého platanu). Za vesnicí je udržováno pár políček a olivových hájů.

Letovisko Lachania - pobřeží a pláže

Rušnější část letoviska leží směrem k pobřeží Středozemního moře, kde se nacházejí hotely a další ubytovací jednotky.

Pláže jsou v této oblasti spíše oblázkové, někdy písčito-oblázkové a vstup do moře není nijak prudký.

Pro koho je středisko vhodné

Lachania se rozprostírá na úpatí hor, které se táhnou ve vnitrozemí ostrova, a opravdu je to oblast velice klidná, až pustá. Letovisko bychom proto doporučovali především těm, kteří při své dovolené touží po tichu i takové té izolovanosti od rušných prázdninových center. Ubytování v Lachanii vyhledávají také surfaři mířící na samý jih ostrova, pláž Prasonisi.

Zapůjčení auta je zde podle nás nutností. Autobusová doprava sice na ostrově Rhodos funguje spolehlivě a hojně, ale musíte se dostat do některého z větších letovisek, např. do Gennadi. Odtud poté můžete autobusem cestovat až do hlavního města. Půjčíte-li si auto, můžete si udělat výlet na Saint Gorge a Mavos Kavos, krásné romantické pláže s písečnými dunami a pomalým vstupem do moře.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Gennadi, Kattavia, Mesanagros, Plimmiri

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám