Letoviska ostrova Rhodos

Gennadi - ostrov Rhodos

Gennadi

Menší, klidné přímořské letovisko Gennadi leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 64 km jižně od hlavního města. Gennadi je typickým zástupcem poklidné jižní části ostrova Rhodos.

Rhodos, Gennadi na mapě Google maps

Jaké je turistické letovisko Gennadi

Středisko Gennadi se nachází asi 4 km jižně od sousedního letoviska Kiotari, na hlavní silnici spojující známé letovisko Lindos s jihem ostrova. A zatímco Kiotari je ještě poměrně rušný turistický resort s několika velkými, moderními hotely a zábavou pro celé rodiny, letovisko Gennadi je už o poznání klidnější a pustější, cestovním ruchem dosud příliš nezasažené.

V případě Gennadi se jedná o bývalou zemědělskou oblast, což je tu hodně patrné i dnes. Projíždíte-li letoviskem, kolem vás se střídají políčka, pustiny a mezi nimi několik domečků a vilek. Pěkné, vcelku moderní vilky si tu začali stavět především obyvatelé hlavního města jako svá dovolenková sídla a během posledního desetiletí tu vyrostlo i několik málo penzionů a menších hotelů, které nabízejí ubytování turistům.

V Gennadi je návštěvníkům k dispozici také několik restaurací a taveren, pošta, lékárna, bankomat či půjčovna aut a motocyklů.

Vesnička ukrývá také dva krásné kostely, které byste při zdejší procházce neměli minout. Kostel svatého Ioannise Theologa, jehož poznávacím znakem je vysoká bílá zvonice, pochází z 19. století. Starší, římský kostel svaté Anastasie Byzantské pochází z 12. století a zaujme především díky svému nádhernému interiéru, který je vyzdoben freskami z 13. až 17. století.

Pláž Gennadi a tipy na výlety

Součástí letoviska je dlouhá oblázková pláž Gennadi. Velmi poklidná, zčásti organizovaná a s pěkným výhledem na mořské dálky.

Vydáte-li se z Gennadi směrem do vnitrozemí a dále potom k západnímu pobřeží ostrova Rhodos, projedete vesničkou Apolakkia, až dojedete k hradu Monolithos. Monolithos je také konečnou zastávkou autobusové linky mezi hlavním městem Rhodos a západním pobřeží ostrova.

Po pár minutách pěší cesty od této zastávky (kde můžete také zaparkovat, pokud sem míříte z Gennadi zapůjčeným autem) dojdete k dřevěné lavičce, z níž lze pozorovat krásný hrad Monolithos. Hrad Monolithos pochází z 15. století a vypíná se na samém vrcholku skalního bloku obklopeného pouze stromy a mořem. Pokud se vydáte cestou dál k samotnému hradu, můžete si prohlédnout zbytky jeho cimbuří či kaple. Co však určitě stojí za to, je výhled z tohoto místa na pobřeží pod vámi a ostrov Chalki.

Velmi zajímavým tipem na výlet je také jižní výběžek ostrova a jedinečná pláž Prasonisi, známá jako ráj surfařů. Nejjižnější cíp ostrova je k samotnému ostrovu připojen pouze pruhem tekutých písků, a někdy se vám tak může stát, že suchou nohou tudy neprojdete. Úplně na jihu ostrova najdete jen opuštěný maják.

Naopak severně podél pobřeží (zhruba 22 km) můžete navštívit známé a krásné starobylé městečko Lindos s akropolí Lindos.

Pro koho je středisko Gennadi vhodné

Vzhledem k charakteru letoviska můžeme říci, že Gennadi není ideálním místem pro typického a „většinového“ návštěvníka ostrova Rhodos, který si chce svojí dovolenou užít v moderním hotelu s rozmanitými turistickými službami, vyjít si do rušného turistického centra s množstvím restaurací, barů a taveren nebo na pláž s nabídkou vodních sportů. Takové zázemí nelze od tohoto letoviska očekávat, Gennadi je velmi klidné místo, až opuštěné, i když jinak pěkné.

Gennadi ale může být naopak dobrým tipem pro toho, koho už unavují turisticky rušné prázdninové resorty a kdo chce být chvíli jen sám se sebou a s divokou přírodou kolem. Pro nenáročného turistu je Gennadi dobrým výchozím bodem pro poznávání tváře rhodského jihu, která je jiná než sever ostrova. Pro cestování ale budete potřebovat auto, protože na hromadnou dopravu se v těchto místech už moc spoléhat nelze.

V letovisku Gennadi se také ubytovávají surfaři, kteří míří na jih na pláž Prasonisi, kde je ubytování hodně limitované a také drahé.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Kiotari, Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám