Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Gennadi - ostrov Rhodos

Gennadi leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, a to v jeho jižní části. Sousedí s letoviskem Kiotari. Gennadi je trochu zvláštním „letoviskem“, od ostatních odlišným. Jedná se o bývalou zemědělskou oblast, cestovním ruchem dosud stále příliš nezasaženou. Pro ubytování zde slouží několik hotelů, ale mimo ně toho k vidění moc není. Při procházkách nenarazíte na žádnou vesničku ani původní zástavbu, jedná se spíše o oblast políček a pustiny.

Rhodos, Gennadi na mapě Google maps

Pláž Gennadi

Pláž v letovisku Gennadi je písčito-oblázková, rovinatá, poměrně dlouhá a oceněná modrou vlajkou. Turisté, kterým nevadí místa s oblázky a vyberou si tuto pláž, oceňují především klid a soukromí, jichž se jim zde dostane.

Zajímavosti v Gennadi

Samotná vesnice Gennadi se nachází na hlavní silnici táhnoucí se po celé délce východního pobřeží ostrova od města Rhodos až po Prasonisi. V Gennadi můžete z této silnice odbočit do vnitrozemí směrem na Apolakkia a hrad Monolithos. Pokud si Gennadi vyberete jako výchozí bod pro poznávání ostrova, budete potřebovat auto. Na autobusovou dopravu doporučujeme se v této části nespoléhat.

Monolithos je konečnou zastávkou autobusové linky mezi hlavním městem a západním pobřeží. Po pár minutách pěší cesty od této zastávky dojdete k dřevěné lavičce, z níž lze pozorovat dramatický hrad Monolithos (takto je označován v různých pramenech a průvodcích). Hrad Monolithos pochází z 15. století a vypíná se na samém vrcholku skalního bloku obklopeného pouze stromy a mořem. Pokud se vydáte cestou dál k samotnému hradu, můžete si prohlédnout zbytky jeho cimbuří či kaple. Co však určitě stojí za to, je výhled z tohoto místa na pobřeží pod vámi a ostrov Chalki.

Pro koho je letovisko Gennadi vhodné?

Pro „většinový“ proud turistů tak nelze letovisko Gennadi příliš doporučit. Patříte-li však k nenáročným cestovatelům, kteří víceméně jen hledají místo na přespání a touží hlavně po poznávání ostrova, můžete pokračovat na seznam hotelů v této oblasti.:)

Ubytování v letovisku Gennadi vyhledávají také surfaři, kteří na Rhodos míří za surfařským rájem – pláží Prasonisi, kde je ubytování limitované a vzhledem ke Gennadi i dražší. Prasonisi leží na úplném jihu ostrova a zdejší pláž je opravdu jedinečná a nezaměnitelná s ostatními. Nejjižnější cíp ostrova je k samotnému ostrovu připojen pouze pruhem tekutých písků, někdy se vám tak může stát, že suchou nohou tudy neprojdete. Úplně na jihu ostrova najdete jen opuštěný maják.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Kiotari, Lachania, Lardos, Mesanagros, Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám