Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Gennadi - ostrov Rhodos

Gennadi leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, a to v jeho jižní části. Sousedí s letoviskem Kiotari. Gennadi je trochu zvláštním „letoviskem“, od ostatních odlišným. Jedná se o bývalou zemědělskou oblast, cestovním ruchem dosud stále příliš nezasaženou. Pro ubytování zde slouží několik hotelů, ale mimo ně toho k vidění moc není. Při procházkách nenarazíte na žádnou vesničku ani původní zástavbu, jedná se spíše o oblast políček a pustiny.

Rhodos, Gennadi na mapě Google maps

Pláž v letovisku Gennadi je písčito-oblázková, rovinatá, poměrně dlouhá a oceněná modrou vlajkou. Turisté, kterým nevadí místa s oblázky a vyberou si tuto pláž, oceňují především klid a soukromí, jichž se jim zde dostane.

Samotná vesnice Gennadi se nachází na hlavní silnici táhnoucí se po celé délce východního pobřeží ostrova od města Rhodos až po Prasonisi. V Gennadi můžete z této silnice odbočit do vnitrozemí směrem na Apolakkia a hrad Monolithos. Pokud si Gennadi vyberete jako výchozí bod pro poznávání ostrova, budete potřebovat auto. Na autobusovou dopravu doporučujeme se v této části nespoléhat.

Monolithos je konečnou zastávkou autobusové linky mezi hlavním městem a západním pobřeží. Po pár minutách pěší cesty od této zastávky dojdete k dřevěné lavičce, z níž lze pozorovat dramatický hrad Monolithos (takto je označován v různých pramenech a průvodcích). Hrad Monolithos pochází z 15. století a vypíná se na samém vrcholku skalního bloku obklopeného pouze stromy a mořem. Pokud se vydáte cestou dál k samotnému hradu, můžete si prohlédnout zbytky jeho cimbuří či kaple. Co však určitě stojí za to, je výhled z tohoto místa na pobřeží pod vámi a ostrov Chalki.

Pro „většinový“ proud turistů tak nelze letovisko Gennadi příliš doporučit. Patříte-li však k nenáročným cestovatelům, kteří víceméně jen hledají místo na přespání a touží hlavně po poznávání ostrova, můžete pokračovat na seznam hotelů v této oblasti.:)

Ubytování v letovisku Gennadi vyhledávají také surfaři, kteří na Rhodos míří za surfařským rájem – pláží Prasonisi, kde je ubytování limitované a vzhledem ke Gennadi i dražší. Prasonisi leží na úplném jihu ostrova a zdejší pláž je opravdu jedinečná a nezaměnitelná s ostatními. Nejjižnější cíp ostrova je k samotnému ostrovu připojen pouze pruhem tekutých písků, někdy se vám tak může stát, že suchou nohou tudy neprojdete. Úplně na jihu ostrova najdete jen opuštěný maják.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám