Letoviska ostrova Rhodos

Stegna - ostrov Rhodos

Stegna

Poklidné přímořské letovisko Stegna se nachází na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, nedaleko města Archangelos. Jeho vzdálenost od hlavního města Rhodos je cca 30 km.

Rhodos, Stegna na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Stegna

Vesnička Stegna je opravdu velmi klidné místo a téměř veškerý turistický ruch se odehrává v okolí zdejší krásné písčité pláže. Letovisku nedominuje žádný velký hotelový komplex, naopak, k ubytování tu slouží zejména rodinné apartmány a bungalovy plus jeden menší hotel. Klid si tato oblast uchovává i z toho důvodu, že leží mimo hlavní silniční tah spojující jih a sever ostrova, prakticky na slepé odbočce končící u mořského pobřeží.

Do letoviska Stegna se dostanete po zhruba 3 km dlouhé a klikaté asfaltové silnici vedoucí z městečka Archangelos. Dříve vlastně tato oblast ani nebyla letoviskem v tom pravém slova smyslu, ale malou vesničkou, kde převládaly olivové háje a citrusová políčka a kde si obyvatelé z nedalekých středisek Archangelos a Lindos postavili své letní a prázdninové domky. Od 80. let 20. století se nicméně turistický ruch začal rozvíjet i zde.

Pláž Stegna

Písčito-oblázková pláž Stegna je poměrně dlouhá a prostorná a nebývá přelidněná ani v hlavní turistické sezoně. Na pláži si lze pronajmout lehátka a slunečníky a podél plážové promenády se nachází množství obchůdků i taveren. Díky pozvolnému vstupu do moře, křišťálově čisté vodě a klidnému prostředí bývá oblíbená také u rodin s malými dětmi.

Tipy na výlety v blízkém okolí Stegny

Pokud vás už zdejší pláž omrzí, jen kousek odtud severním směrem se rozprostírá krásná pláž Tsambika, kterou pokrývá nádherně jemný písek a kterou lze pozorovat i z přilehlé skály, na jejímž vrcholu se nachází stejnojmenný klášter Tsambika, přezdívaný jako „klášter v oblacích“.

Navštivte také tradiční městečko Archangelos s kostelem svatého archanděla Michaela a jen pár kilometrů odtud (směrem na letovisko Kolymbia) se ve vnitrozemí ostrova ukrývá krásný přírodní park Sedm pramenů.

Vydáte-li se dál severně podél pobřeží, můžete zavítat také do bývalých přímořských termálních lázní Kalithea („Thermai Kalythiai“) a hlavním městě Rhodos jste asi za půl hodiny.

Pro koho je středisko Stegna vhodné?

Letovisko svým návštěvníkům nabízí veškeré základní služby – pěkné ubytování, obchůdky s rozmanitým zbožím, příjemné taverny i půjčovnu automobilů. Nějaký extra noční život ale od Stegny neočekávejte. Spíše než na diskotéky a nonstop bary láká oblast na nabídku řeckých specialit v tavernách a na romantické noční procházky.

Letovisko Stegna se také může hodit jako klidné zázemí a výchozí bod pro cestování po celém ostrově Rhodos, neboť se nachází zhruba v polovině jeho východního pobřeží. Pro výlety je ale nutné si vypůjčit auto, protože letovisko leží asi 3 km od hlavní silnice procházející podél východního pobřeží a autobusová doprava sem zajíždí jen málo.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Haraki, Kolymbia, Malona, Massari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám