Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Stegna - ostrov Rhodos

Stegna

Menší prázdninové letovisko Stegna se nachází na východním pobřeží ostrova, kousek od letoviska Archangelos. Vzdálenost od hlavního města Rhodos je cca 30 km.

Rhodos, Stegna na mapě Google maps

Letovisko Stegna - zázemí a pláže

Letovisku nedominuje žádný velký hotelový komplex, naopak, k ubytování zde slouží menší hotely, rodinné apartmány a bungalovy. Klid si tato oblast uchovává i z toho důvodu, že leží mimo hlavní silniční tah spojující jih a sever ostrova, prakticky na slepé odbočce končící u mořského pobřeží.

Vydáte-li se doleva podél pobřeží, najdete zde více menších pláží. Častou jsou však soukromé a obsazené klienty z blízkých hotelů. Odbočíte-li doprava, navštívíte záliv s malým přístavem a pláží Stegna. Pláž je písečná s oblázky a velmi dobře chráněná okolní krajinou. Relaxování u moře vám zpříjemní místní taverny i nabídka vodních sportů.

Letovisko svým návštěvníkům nabízí veškeré základní služby – obchůdky, taverny i půjčovny různých dopravních prostředků. Nějaký extra noční život ale od Stegny neočekávejte. Spíše než na diskotéky a nonstop bary láká oblast na nabídku řeckých specialit v tavernách a na romantické noční procházky. Pokud si tedy letovisko nevyberete přímo jako svoji základnu pro pobyt na ostrově, ale dostanete se při cestování do této oblasti, zajeďte se aspoň vykoupat do této malebné zátoky s poklidnou pláží poblíž městečka Archangelos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Archipolis, Haraki, Kolymbia, Malona, Massari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám