Letoviska ostrova Zakynthos

Amoudi - ostrov Zakynthos

Amoudi

Malé a klidné přímořské letovisko Amoudi leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 14 km severozápadně od hlavního města Zante. Amoudi se nachází nedaleko známých turistických středisek Alykanas a Alykes.

Zakynthos, Amoudi na mapě Google maps

Turistické letovisko Amoudi

Amoudi (někdy také Ammoudi) je menší a klidná vesnice u severovýchodního pobřeží ostrova Zakynthos, zasazená do malebného prostředí okolních vinic, olivových hájů a dalších menších políček, které obhospodařují místní obyvatelé. Okolí vesničky je zelené a poměrně úrodné, větší kopce se zvedají až za vesnicí dál do vnitrozemí ostrova.

Cestovní ruch se v Amoudi rozvíjí spíše pozvolna, ale základní turistická vybavenost tu existuje. Návštěvníci mohou zavítat do několika příjemných taveren, z nichž některé se specializují na tradiční řeckou kuchyni, jiné nabízejí spíše mezinárodní kuchyni a funguje tu také rybí taverna. V centru letoviska se nachází několik obchůdků i barů, noční život v Amoudi je však velmi klidný. Většina ubytovacích kapacit stojí poblíž moře, převažují zeména vilky se studii a apartmány nebo menší rodinné hotely.

Turistické středisko Amoudi leží v klidné části ostrova, mimo hlavní prázdninová letoviska. Obklopují ho vesničky typově velmi podobné jako např. Psarou, Drosia, Xehoriati či Gerakari. Rušnější letoviska Alykes a Alykanas leží cca 2 až 3 km západním směrem. Oblíbené prázdninové letovisko Tsilivi s množstvím obchodů, taveren i širokou nabídkou zábavy je od Amoudi vzdáleno cca 8 km a hlavní město Zakynthos se nachází cca 14 km.

Pláž Amoudi a tipy na výlety

K letovisku Amoudi přiléhá stejnojmenná pláž Amoudi (či Ammoudi), menší a příjemná písečná pláž, vybavená lehátky a slunečníky. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi a o její dobré kvalitě svědčí i udělení tzv. Modré vlajky EU. Zářivě modrá voda láká už z dálky a milovníci šnorchlování se tu také zabaví.

Jižním směrem pláž Amoudi plynule navazuje na další menší a klidnější pláže jakými jsou pláž Psarou s přístavištěm či pláž Drosia. Severně bychom došli na známější pláže Alykanas a Alykes.

Kromě prozkoumávání blízkých i vzdálenějších pláží bychom turistům z letoviska Amoudi doporučili také objevování krás okolní zelené krajiny, která přímo vybízí k romantickým procházkám nebo vyjížďkám na kole. Na ostrově Zakynthos jsou velmi oblíbené i lodní výlety, kterých lze podniknout hned několik - plavba k ostrovu Marathonisi za chráněnými želvami Caretta-Caretta, návštěva zátoky s vrakem lodi pašeráků (Navagio) nebo plavba k nádherným modrým jeskyním. Za historickými památkami doporučujeme vyjet do hlavního města Zakynthos, ostrov se pyšní také množstvím krásných klášterů a kostelů.

Veřejné autobusové linky do Amoudi nezajížději příliš často, ale funguje tu půjčovna aut (popř. motorek, skutrů či kol). Ideální způsob, jak poznat řecký ostrov Zakynthos s jeho nádhernou přírodou, krásnými plážemi i historickými památkami.

Pro koho je středisko Amoudi vhodné

Vzhledem k poklidnému charakteru letoviska i přilehlé pláže bychom pobyt v letovisku Amoudi doporučili turistům, kteří si chtějí během své dovolené odpočinout především od hluku a stresu svého každodenního pracovního života, nebo rodinám s dětmi. Menší ubytovací kapacity nabízejí dostatek soukromí a ticha k relaxaci, pobřeží zase krásnou podívanou na mořské dálky. Moře u letoviska Amoudi je azurově čisté a vhodné i ke šnorchlování.

Návštěvníci střediska Amoudi se mohou spolehout na základní turistické služby, mezi které patří výborné taverny, několik menších obchůdků a půjčovna dopravních prostředků. Noční život v letovisku zajišťuje několik klidnějších barů.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Alykanas (Alikanás), Alykes, Drosia, Gerakari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám