Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Amoudi - ostrov Zakynthos

Letovisko Amoudi tvoří stejnojmenná vesnice a její okolí v severovýchodní části ostrova Zakynthos. Leží v blízkosti letovisek Alykanas a Alykes a cca 13 km severozápadně od hlavního města.

Zakynthos, Amoudi na mapě Google maps

Pro koho je letovisko vhodné

Místo je to spíše klidné a tiché, okolí se zelená a je porostlé olivovými háji a vinohrady... jako stvořené pro romantické procházky. Turistům je tu k dispozici několik taveren, obchodů, apartmánů a barů. Většina ubytovacích zařízení se nachází poblíž moře.

Pláž Amoudi a tipy na výlet

V letovisku najdeme malou, ale příjemnou písčitou pláž, která je vybavena lehátky a slunečníky. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi a je oceněná i modrou vlajkou. Zářivě modrá voda láká už z dálky a milovníci šnorchlování si zde přijdou na své.

Co se výletů týká... dá se vyrazit na procházky po okolní krajině, jezdit na kole, nebo se vydat na plavbu k zátoce s vrakem lodi pašeráků (Navagio) či k modrým jeskyním. Pro ty, pro které by byla oblast moc klidná, se dá pěšky dojít do severně ležících středisek Alikanas a Alykes nebo na jihu do přístaviště Psarou. Autobusová linka sem tak často nezajíždí, ale funguje zde půjčovna dopravních prostředků. Noční život tu zajišťuje jenom několik klidnějších barů.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Alykanas (Alikanás), Katastari, Tragaki, Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám