Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Marathia - ostrov Zakynthos

Marathia

Oblázková, neorganizovaná pláž Marathia leží na nejjižnějším výběžku řeckého ostrova Zakynthos, u mysu Marathia (Keri). Nachází se cca 22 km jihozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Marathia na mapě Google maps

Izolovaná, oblázková pláž Marathia se nachází až na samém jižním cípu ostrova Zakynthos, který se nazývá mys Keri nebo právě také mys Marathia. Jedná se o nejzápadnější část rozlehlého a turisticky oblíbeného zálivu Laganas. Pobřeží ostrova je v těchto místech hodně členité a skalnaté a moře azurově modré. Mořské dno tu klesá rychleji než v centrální části zálivu, kde se rozprostírají známé pláže Laganas, Kalamaki či Agios Sostis.

Pláž Marathia je odlehlá od rušných letovisek ostrova, doporučujeme ji tak především těm, kdo touží po absolutním klidu a relaxaci. Ve svahu nad pláží se nachází pouze komplex několika rekreačních vilek a apartmánů, nejbližší turistické zázemí v podobě restaurací, taveren a obchůdků nabízí letovisko Limni Keri (cca 2,5 km). Na pláž si proto s sebou nezapomeňte vzít dostatek tekutin, popř. i jídla.

Možnosti parkování u pláže jsou minimální, sestup z hlavní silnice náročnější (po úzké klikaté cestičce) a plažový servis zde není. I proto toto krásné místo neláká velké množství turistů a zachovává si tak ráz chráněného místa. Marathia okouzluje nádhernou skalnatou krajinou, kopci pokrytými svěží zelení a rozsáhlou plantáží. Vysoké borovice poskytují v horkých letních dnech příjemný stín a společně s křišťálově čistou a klidnou vodou dodávají pláži exotickou atmosféru.

Kousek od pláže leží přístav, z kterého vyrážejí vodní taxi k želvímu ostrovu Marathonisi. Z pláže Marathia je na něj krásný výhled. Díky zajímavým skalním útvarům a průzračně čistému moři je okolí jižního výběžku Keri také velmi oblíbené mezi vyznavači potápění a šnorchlování, doporučujeme především jeskyně Keri a bílé skály Myzithres. Z přístavu na nedaleké pláži Keri denně odplouvají loďky a čluny na plavby po nejzajímavějších místech ostrova Zakynthos.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Keri

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám