Letoviska ostrova Kréta

Damnoni - ostrov Kréta

Poklidné přímořské letovisko Damnoni se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 113 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Náleží k prefektuře Rethymno.

Kréta, Damnoni na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Damnoni

Letovisko Damnoni je spíše malou vesničkou, která vznikla v těsné blízkosti krásné písčité pláže, ve stejnojmenném zálivu Damnoni. Poklidné středisko leží na jižním pobřeží ostrova Kréta, zhruba 35 km jižně od města Rethymno a 3 km východně od sousedního letoviska Plakias, obklopené hornatou krétskou krajinou.

V letovisku se nachází jeden velký hotelový resort s vlastním velkým bazénem a krásným výhledem na záliv Damnoni, dále také několik menších vilek i jednotlivých apartmánů k pronájmu. Damnoni je malé středisko, s několika tavernami, bary, obchodem a autobusovou zastávkou, odkud se dostanete do většího, regionálního města Rethymno (na severním pobřeží) i do sousedního městečka Plakias. V hlavní turistické sezoně dokonce mezi letovisky Damnoni a Plakias jezdí i malý motorový vláček.

Nedaleko sídlí jezdecká škola, ve které si lze domluvit vyjížďku na koních a poznat tak zdejší krásnou přírodu a pobřeží netradičně z koňského hřbetu. V hotelovém resortu si můžete také pronajmout tenisový kurt nebo si lenošení na pláži zpestřete nějakou z nabízených vodních aktivit (např. windsurfing nebo vodní lyže).

Pobřeží kolem letoviska Plakias

Hlavní pláží letoviska je krásná, asi 500 m dlouhá pláž Damnoni, chráněná skalnatými stěnami zdejší zátoky. Povrch pláže tvoří hrubší písek, který směrem k moři přechází spíše ve směs písku a oblázků. Moře je v této oblasti nádherně čisté a podmořské dno klesá poměrně rychle. Pláž Damnoni je organizovaná a velmi dobře vybavená.

Více organizovaná a rušnější je západní část pláže, naopak její východní konec je tišší a můžete tu objevit i několik malých a izolovaných písečných zátok ukrytých mezi skalami. Nachází se tu například malá pláž Ammoudaki s lehátky (často označována jako nudistická), úplně malinká a čistě přírodní pláž Klisidi, pláž Amoudi s lehátky nebo pláž Schinaria, oblíbená především mezi potápěči.

Pro koho je středisko vhodné?

Středisko Damnoni je vhodné především pro ty, kteří chtějí svoji dovolenou strávit v krásné a klidné části Kréty, daleko od davů a turistického hluku. Užijete si tu především příjemnou a dobře vybavenou písečnou pláž, i soukromí v některém z malinkých zálivů, které tu vytváří zdejší členité pobřeží. Na někoho může být ale toho ticha a klidu až příliš.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Plakias

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám