Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Kalamaki (Matala)

Pláž Kalamaki (Matala) - ostrov Kréta

Menší písečná pláž Kalamaki leží v zálivu Mesara v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 68 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Kalamaki (Matala) na mapě Google maps

Kalamaki je pěkná pláž pokrytá jemným pískem a omývaná křišťálově čistými vodami. Část pláže těsně přiléhající k letovisku je dobře organizována a disponuje plážovým servisem v podobě lehátek a slunečníků i stánků s občerstvením. Návštěvníci mohou využít i zdejší nabídky vodních sportů a malé děti se zabavit na dětském hřišti.

I když je vstup do moře v této oblasti pozvolný, na rozhraní pláže a moře se v moři vyskytují velké kamenné plošiny, které mohou být kluzké. Budete-li tu pobývat s malými dětmi, dno moře u pobřeží raději prvně zkontrolujte a vyberte si bezpečné místo. Záliv Mesara je zároveň hodně otevřený a v období silných větrů bývá vystaven divokým vlnám. Vstup do moře v období silných větrů a v místě skrytých skalnatých ploten tak může být hodně nebezpečný. Naopak v poklidných dnech je pláž oázou klidu, která vás nechá zapomenout na starosti všedních dní. Pohled na protilehlé ostrůvky Paximadia je pak působivý zejména při západu slunce

Pláž Kalamaki tvoří součást příjemného a klidného přímořského letoviska Kalamaki, lákajícího návštěvníky na kvalitní turistický servis a hezké pláže zálivu Mesara. Pláž Kalamaki je pouze jednou z několika krásných pláží, které se na březích zálivu rozprostírají, a oblíbené mezi turisty jsou zejména pláže jižně od Kalamaki - pláž Kommos, jedna z nejdelších pláží na ostrově Kréta a zároveň hnízdiště želv Karety obrovské, či pláž Matala, krásná písečná pláž s působivým skalním výběžkem plným vyhloubených jeskyní.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kokkinos Pyrgos, Pláž Kommos, Pláž Matala

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám