Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Koutsouras

Pláž Koutsouras - ostrov Kréta

Paralía Koutsouras, Paralía Koutsourá

Koutsouras

Poklidná, dobře vybavená oblázková pláž Koutsouras leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 117 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Koutsouras na mapě Google maps

Pláž Koutsouras se nachází v západní části stejnojmenného, malebného letoviska Koutsouras, které společně s těsně sousedícím střediskem Makrigialos tvoří větší a turisticky oblíbený prázdninový resort. Stále si však dokáže zachovat velmi poklidnou a příjemnou atmosféru, oproti malým vesničkám na jihovýchodním pobřeží Kréty tu ale naleznete mnohem lepší turistické zázemí.

Pláž Koutsouras pokrývají drobné, tmavé oblázky. A křišťálově čisté moře a malé tamaryškové stromy dokreslují krásu tohoto místa. Pláž leží v otevřené zátoce a mořské dno se tu svažuje do vody velmi pozvolna, je proto ideální i pro rodiny s menšími dětmi nebo neplavce. V některých částech však mořské dno ukrývá větší kameny a skaliska, v těchto místech je tak vstup do moře obtížnější.

Koutsouras je organizovaná pláž, poskytující lehátka se slunečníky k pronájmu, její návštěvníci mohou využít také sprchy nebo plážové bary. Několik taveren stojí v těsné blízkosti pláže, daší taverny a restaurace poté naleznete v centru letoviska.

Kromě vybavené a turisticky oblíbené pláže Koutsouras můžete procházkou podél pobřeží letoviska objevit i další, malé a tiché plážičky. Hned vedle místního přístavu leží malinká, oblázková pláž a krásná je například pláž Macheridia, která se rozprostírá v uzavřené zátoce za západním okrajem letoviska Koutsouras. Naopak východně od Koutsouras je pěkná, písečná pláž Koutsoureli, doporučovaná rodinám s dětmi.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kalamokania, Pláž Katovigli

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám