Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Koutsouras - ostrov Kréta

Paralía Koutsouras, Paralía Koutsourá

Koutsouras

Poklidná, dobře vybavená oblázková pláž Koutsouras leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 117 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Koutsouras na mapě Google maps

Pláž Koutsouras se nachází v západní části stejnojmenného, malebného letoviska Koutsouras, které společně s těsně sousedícím střediskem Makrigialos tvoří větší a turisticky oblíbený prázdninový resort. Stále si však dokáže zachovat velmi poklidnou a příjemnou atmosféru, oproti malým vesničkám na jihovýchodním pobřeží Kréty tu ale naleznete mnohem lepší turistické zázemí.

Pláž Koutsouras pokrývají drobné, tmavé oblázky. A křišťálově čisté moře a malé tamaryškové stromy dokreslují krásu tohoto místa. Pláž leží v otevřené zátoce a mořské dno se tu svažuje do vody velmi pozvolna, je proto ideální i pro rodiny s menšími dětmi nebo neplavce. V některých částech však mořské dno ukrývá větší kameny a skaliska, v těchto místech je tak vstup do moře obtížnější.

Koutsouras je organizovaná pláž, poskytující lehátka se slunečníky k pronájmu, její návštěvníci mohou využít také sprchy nebo plážové bary. Několik taveren stojí v těsné blízkosti pláže, daší taverny a restaurace poté naleznete v centru letoviska.

Kromě vybavené a turisticky oblíbené pláže Koutsouras můžete procházkou podél pobřeží letoviska objevit i další, malé a tiché plážičky. Hned vedle místního přístavu leží malinká, oblázková pláž a krásná je například pláž Macheridia, která se rozprostírá v uzavřené zátoce za západním okrajem letoviska Koutsouras. Naopak východně od Koutsouras je pěkná, písečná pláž Koutsoureli, doporučovaná rodinám s dětmi.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám